Wręczenie promes na zakup sprzętu do edukacji zdalnej dla uczniów z powiatu dąbrowskiego

  • 15.03.2021, 18:56
  • Natalia Tryba
martamalec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Promesy na zakup sprzętu do edukacji zdalnej dla uczniów szkół z terenu powiatu dąbrowskiego trafiły do wójtów, burmistrzów i dyrektorów placówek. Wsparcie przyznano w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Jak podkreślał starosta Lesław Wieczorek- każda kwota, którą otrzymują gminy jest ważna, bowiem każda gwarantuje rozwój

- Tutaj jest kwota prawie pół miliona złotych. Wszystkie gminy z terenu powiatu dąbrowskiego składały wnioski i wszystkie  otrzymały dzisiaj promesy, które pozwolą  usprawnić system zdalnego nauczania, który aktualnie funkcjonuje. Środki, które wpłyną do gmin pozwolą na zakup sprzętu komputerowego - mówił starosta powiatu dąbrowskiego Lesław Wieczorek.

 Wójtom i dyrektorom placówek, którzy zakwalifikowali się do otrzymania grantu -  przekazano pamiątkowe czeki. 

- To wsparcie trafi do trzydziestu szkół z powiatu dąbrowskiego. Są to zarówno szkoły publiczne jak i niepubliczne. To bardzo potrzebny  sprzęt, na który zapotrzebowanie zgłaszali nam dyrektorzy szkół, organy prowadzące, nauczyciele, a także sami uczniowie - tłumaczy Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

W ubiegłym roku Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs grantowy, który wykazał, że placówki oświatowe mają duże zapotrzebowania.

- Dołożyliśmy dodatkowe środki. W sumie na komponent dotyczący wsparcia szkół podstawowych, ponadpodstawowych i kształcących ogólnie przeznaczyliśmy kwotę 12,5 miliona złotych - dodaje Marta Malec-Lech.

Sprzęt trafi do  tysiąca szkół z terenu województwa małopolskiego i rozwiąże problemy z dostępnością. 

 - Jest to szczególnie ważne na terenach wiejskich, ponieważ tutaj problem z Internetem  zdarza się na pewno częściej niż w miastach. Są to różne ukształtowania terenu, więc występuje problem z połączeniem. Również w rodzinach wielodzietnych, gdzie jest kilkoro dzieci, korzystanie równocześnie w godzinach dopołudniowych z jednego laptopa jest niebywale utrudnione, co oczywiście zgłaszają mi rodzice - mówi Anna Mikosz - radna wojewódzka.

Zakupiony sprzęt będzie zatem ułatwieniem i wsparciem dla wielu rodzin. Komputery będą służyły w czasie pandemii a po jej zakończeniu trafią do wyposażenia szkół i będą przydatne podczas lekcji uwzględniających nowoczesne metody kształcenia.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe