Tarnów. Budowa pierwszego w mieście stacjonarnego hospicjum potrzebuje wsparcia finansowego

  • 09.03.2021, 14:19
  • Daria Kurczab
tarnow-budowa-pierwszego-w-miescie-stacjonarne-hospicjum-potrzebuje-wsparcia-finansowego2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Budowa hospicjum stacjonarnego dla osób chorych na nowotwory trwa już dziesięć lat. Prace zwolniły w ubiegłym roku. Wszystko przez pandemię. Nie udało się zorganizować koncertów i zbiórek wspierających inwestycję. Zapytaliśmy Annę Czech, prezes Fundacji Kromka Chleba, w jaki sposób pozyskuje darczyńców.

- To jest tylko kontakt przez osobiste rozmowy tych, którzy nam pomagają. Mamy paru stałych wolontariuszy tzw. komitet budowy, który potrafi zawsze włączyć się w odpowiednim momencie. Natomiast nie zorganizowaliśmy koncertów, podczas których moglibyśmy pozyskać jakieś pieniądze - mówi Anna Czech.

Zapytaliśmy, na jakim etapie jest budowa inwestycji.

- Hospicjum w tej chwili jest na etapie prac wykończeniowych, właściwie końcówki wykończeniowych prac. W tej chwili są osadzane ościeżnice, które nam darowała firma Stalprodukt - – mówi Anna Czech.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem na przełomie marca i kwietnia na placu budowy spotkają się aż cztery firmy budowlane. Dzięki ich pracy w podobnym terminie zaplanowano odbiór prac.

 - Mamy taką nadzieję, że przez marzec i początek kwietnia to będzie wszystko zrealizowane i że uda nam się doprowadzić do odbioru tego budynku. Następnie będziemy sukcesywnie myśleć o tym, jak uruchamiać poszczególne etapy naszej działalności – mówi Anna Czech.

Anna Czech wyjaśnia, jak ważne jest wsparcie darczyńców.

- Teraz walczymy o to, aby zdobyć środki na oświetlenie oraz położenie podłóg. Na podłogi przekazała nam Fundacja PKO 20000 zł. Całe podłogi będą kosztowały ponad 140000 zł. Część liczymy pozyskać. Natomiast tak czy inaczej, jeśli to będzie połowa, to i tak potrzeba nam jeszcze na podłogi 50000 zł to nie jest tak bardzo dużo – mówi Anna Czech.

Dzięki darowiznom, korzystnym warunkom zakupu materiałów i usług dotychczasowa wartość inwestycji to 4,6 mln, z czego materiały i roboty darowane to kwota 1,7 mln zł.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe