Tarnów. Szpital im. św. Łukasza zwiększa rezerwy tlenu medycznego

  • 16.02.2021, 15:17
  • Wioletta Zarębska
szpital-im-sw-lukasza-tarnow-zwieksza-rezerwy-tlenu-medycznego.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa modernizacja sieci dostarczającej tlen do szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. W ramach inwestycji zakupiony został dodatkowy zbiornik, co pozwoli na gromadzenie dwukrotnie większej ilości tlenu z 10 do 20 ton. Unowocześniana jest też instalacja, która dostarcza go do łóżek pacjentów. To ważne, zwłaszcza w dobie pandemii covid-19, bo w tym czasie zapotrzebowanie na tlen wzrosło siedmiokrotnie.

- Ważne jest to, że mamy ten zbiornik, który będzie dostarczał tlen i zmodernizowaną sieć, gdzie będzie dostarczany do poszczególnych punktów poborów dla pacjentów. Zwiększy się o kilkadziesiąt liczba tych punktów, ale też będzie zmodernizowana dotychczasowa sieć – wyjaśniała Anna Czech, dyrektor szpitala wojewódzkiego im. świętego Łukasza w Tarnowie.

Pieniądze na modernizację instalacji oraz zakup zbiornika to koszt rzędu 800 tysięcy złotych. Środki te do tarnowskiego szpitala wojewódzkiego trafiły z rządu.

- Panu premierowi dziękujemy za to, że dostrzegł problem i błyskawicznie znalazły się środki na to, żeby szpitale wojewódzkie, szpitale które mogły mieć problemy z zaopatrzeniem w tlen są w tej chwili dużo lepiej przygotowane – mówił Ryszard Pagacz, II wicewojewoda małopolski.

Przygotowanie jest potrzebne, bo Polska cały czas spodziewa się trzeciej fali pandemii koronawirusa.

- Kiedy pojawiła się informacja, że są środki szpital w Tarnowie rękoma pani dyrektor oraz współpracowników szybko sięgnął po te środki, szybko przygotował ten projekt i wydatkował w praktycznie kilka tygodni 800 tysięcy złotych przygotowując szpital do dużego zapotrzebowania na tlen – dodawał Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Warto dodać, że modernizacja sieci tlenowej zakończy się w sierpniu bieżącego roku.

Przypomnijmy, że do szpitala im. św. Łukasza nadal są przyjmowani pacjenci z COVID-19. W trakcie drugiej fali pandemii pod koniec ubiegłego roku, ta placówka stworzyła dla nich ponad 100 miejsc.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe