Dyrektor DPS-u w Bochni: Zbawienna była dla nas pomoc sióstr, bo nie miał kto opiekować się mieszkańcami

  • 13.04.2020, 16:16
  • TVN24/x-news
Dyrektor DPS-u w Bochni: Zbawienna była dla nas pomoc sióstr, bo nie miał kto opiekować się mieszkańcami
Bochnia (woj. małopolskie). Siostry zakonne ze zgromadzenia sióstr dominikanek zgłosiły się do pomocy w opiece nad pacjentami Domu Pomocy Społecznej w Bochni dla osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych psychicznie. Sytuacja w ośrodku pogorszyła się w piątek (10.04), gdy u 15 pielęgniarek potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Pozytywny wynik uzyskało również 26 podopiecznych. Siostry pomogły w ewakuacji budynku koniecznej do przeprowadzenia dezynfekcji. Obecnie zajmują się podopiecznymi.

– Były trudne momenty, bo nie miał kto opiekować się mieszkańcami i tutaj zbawienna była dla nas pomoc sióstr. Jestem im ogromnie wdzięczna – powiedziała dyrektorka placówki Barbara Hałas.

Do pomocy zgłosili się też bracia dominikanie, a do sióstr dołączył już ksiądz z Mielca.

DPS nadal potrzebuje pomocy. Brakuje m.in. środków ochronnych. Prywatne osoby uruchomiły już zbiórkę na ich zakup.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe