Rząd dofinansuje budowę wschodniej obwodnicy Tarnowa

  • 10.02.2020, 15:58
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-02-10-wot1movie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu samochodowego na obrzeża miasta, mniejszy hałas i czystsze powietrze – tak program budowy stu obwodnic reklamuje Ministerstwo Infrastruktury. W sobotę rząd ogłosił listę planowanych inwestycji, wśród nich jest tarnowska wschodnia obwodnica. Jeszcze w piątek mieszkańcy miasta apelowali w mediach o podpisywanie petycji do premiera w sprawie budowy tej obwodnicy.

W rozmowie telefonicznej poseł Piotr Sak wyjaśnia, że na razie nie jest jeszcze pewne, który wariant budowy tej obwodnicy zostanie zrealizowany. Z kolei na wpisanie tej inwestycji do rządowego programu liczył przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie.

Dodajmy, że budowa wschodniej obwodnicy Tarnowa to temat budzący wiele emocji. Za powstaniem inwestycji są mieszkańcy trzech dużych osiedli: Zielonego, Jansa i Westerplatte z kolei przeciwko budowie obwodnicy protestują mieszkańcy osiedla Rzędzin oraz miejscowości Wola Rzędzińska.

Szczegóły w materiale wideo. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe