Gwoździec. Rolnicy z gminy Zakliczyn podziękowali za zebrane plony

  • 18.08.2019, 13:31
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-08-17-gwozdziecmoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rolnicy z terenu gminy Zakliczyn podziękowali za tegoroczne plony. W tym roku dożynki odbyły się w Gwoźdźcu. Najpierw była msza święta dziękczynna w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a tuż po niej barwny korowód dożynkowy wyruszył w stronę Domu Strażaka. Tam rozpoczęły się oficjalne uroczystości.

Najpierw przypomniano dawne zwyczaje i obrzędy dożynkowe. Później było przekazanie chleba gospodarzowi miasta i gminy Zakliczyn, burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi. Tym chlebem podzielono się z uczestnikami wydarzenia.

Jedną z tradycji dożynkowych jest ośpiewanie wieńca, w tym roku w Gwoźdźciu była rekordowa liczba koron dożynkowych, bo przygotowano ich aż 15. Warto wspomnieć, że podczas tegorocznych dożynek starostami byli: Beata i Piotr Banaś z Gwoźdźca. W wydarzeniu wzięło też udział wielu parlamentarzystów i samorządowców z ziemi tarnowskiej. 

Już wiadomo, że gminę Zakliczyn na dożynkach powiatowych w Wojniczu. będzie reprezentował wieniec z miejscowości Gwoździec, a na dożynki wojewódzkie, które odbędą się w Zakliczynie pojedzie wieniec ze Stróż.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bezpartyjna
bezpartyjna 18.08.2019, 23:12
Byłoby super gdyby na dożynkach nie było tych partyjnych "gwiazdeczek" co siedziały w pierwszych rzędach i się pchały do mikrofonu. Ludzie już mają dość ich pustego gadania, a Ci dalej swoje. Do roboty się weźcie, a nie na darmowe żarcie!
Ja😊
Ja😊 18.08.2019, 22:45
Byłam tam i było fantastycznie .

Pozostałe