Orteza na nadgarstek będzie użyteczna nie tylko przy zwichnięciu czy złamaniu. Sprawdź, kiedy warto ją nosić!

  • 28.06.2019, 12:39
  • Artykuł partnera
Orteza na nadgarstek będzie użyteczna nie tylko przy zwichnięciu czy złamaniu. Sprawdź, kiedy warto ją nosić!
Kiedy dochodzi do jakiegoś zdarzenia po którym czujemy silny ból, zazwyczaj nie zwlekamy z pójściem do lekarza (w końcu kolejki do specjalistów mamy w Polsce wyjątkowo długie). Kontuzje palców, dłoni czy nadgarstka nie powinny być żadnym wyjątkiem. Od pełnej sprawności ręki zależy możliwość swobodnego wykonywania wielu codziennych czynności, z czego nawet nie zdajemy sobie sprawy. Szkopuł w tym, że niektóre dolegliwości postępują stopniowo, łatwo uznać je za przejściowy problem. Tymczasem w rzeczywistości może być dokładnie odwrotnie!

Poznaj najczęstsze przyczyny zespołu cieśni nadgarstka. Zlekceważony przynosi poważne konsekwencje

 

Pozornie niewinne objawy w niektórych przypadkach oznaczają poważne zmiany w wewnętrznej strukturze kończyny górnej. Doskonałym przykładem takiego schorzenia jest zespół cieśni nadgarstka – miarowy ucisk na przebiegający w specjalnym kanale nerw prowadzi do delikatnego drętwienia ramienia i łokcie, potem dochodzi do postępującej utraty czucia w opuszkach palców. W najbardziej zaawansowanym stadium choroby trzeba się liczyć z zanikiem mięśni kłębu kciuka, co niektórzy lekarze nazywają ją „efektem małpiej ręki”. Na podobną przypadłość w szczególności narażone są osoby wykonujące kiścią dużo powtarzalnych, precyzyjnych ruchów: pracownicy biurowi piszący na klawiaturze, szwaczki, ludzie zatrudnieni przy liniach produkcyjnych i montażowych, budowlańcy etc. Co można zrobić, aby uniknąć tych wszystkich nieprzyjemności? Zapewnić sobie ergonomiczne warunki pracy, robić sobie częste i krótkie przerwy, wykonywanie zalecanych przez specjalistów ćwiczeń. Ciekawą alternatywę stanowi też orteza na nadgarstek. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie odrywanie się od zawodowych obowiązków, a sprzęt kupiony w takim sklepie medycznym jak Mega Medic zwykle okazuje się bardzo pomocny.

 

Indywidualnie dopasowana orteza na nadgarstek doskonale uzupełni zajęcia rekonwalescencyjne

 

Mowa zarówno o czystej profilaktyce, jak również leczeniu i rehabilitacji odniesionego urazu. Rozmaite opaski i stabilizatory znacząco zmniejszają ruchomość wrażliwego na zwyrodnienia stawu. Takie ograniczenie minimalizuje prawdopodobieństwo kolejnych uszkodzeń w obrębie nadgarstka. Utrzymywanie kontuzjowanej ręki w tzw. pozycji funkcjonalnej, w połączeniu z utrzymywaniem stałej temperatury ciała, daje organizmowi możliwie optymalne warunki do pełnej regeneracji. Typowa orteza na nadgarstek usztywnia kończynę w stopniu porównywalnym z gipsem, niemal całkowicie unieruchamiając dłoń. Niektóre urazy nie wymagają aż tak drastycznych środków, w zupełności wystarczają bardziej elastyczne opaski lub ściągacze. Oczywiście najlepszy środek powinien wskazać lekarz, który dokładnie rozpoznał przyczynę dolegliwości ręki.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe