Parada berneńczyków wyruszyła ulicami Tarnowa

  • 22.06.2019, 13:08 (aktualizacja 22.06.2019, 13:24)
  • Mariola Wadas
tar-2019-06-22_bernenczyki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Parada berneńczyków wyruszyła ulicami naszego miasta. Miłośnicy szwajcarskich ras już po raz 5 spotkali się na Tarnowskim Zjeździe, by wspólnie świętować i dzielić się doświadczeniami związanymi z tymi czworonogami.

Coraz częściej berneńczyki służą swoją pomocą  w terapii chorych oraz pracy z niepełnosprawnymi. Obecne hodowane są jako psy rodzinne i pełnią one role stróża.
 Parada była idealną okazją, aby przyjrzeć się bliżej psom czy porozmawiać z ich właścicielami. Niektórzy nawet ubrali specjalne stroje nawiązujące do Szwajcarii, czyli ojczyzny berneńczyków.

Miłośnicy zjazdu spotkali się na ulicy Bandrowskiego, skąd wyruszyli na tarnowski Rynek. Wydarzenie to co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. W paradzie wzięło udział blisko 100 osób.

Mariola Wadas
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe