Tarnów. Co dalej z budową drogi przy Jarzynowej?

  • 07.06.2019, 15:44
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-06-07-jarzynowacon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sprawa tej inwestycji budzi sporo emocji wśród mieszkańców ul. Jarzynowej. Część z nich ma duży kłopot z dojazdem do swoich domów na nowopowstałym osiedlu, inni skarżą się, że droga została zaprojektowana ze sporą ilością błędów proceduralnych. Jak na razie ze względu na te ostatnie, wojewoda wstrzymał prace na ul. Jarzynowej.

Mieszkańcy nowego osiedla przy ul. Jarzynowej dodają, że przez brak drogi żyją jak w klatce. Z kolei pan Wiesław mieszkający przy wjeździe na tę ulicę od strony Czarnej Drogi przedstawia swoje racje.

Dodajmy, że decyzją wojewody budowa drogi została wstrzymana. Teraz urzędnicy musza uzupełnić projekt, jak zapewnia ZDiK są to niewielkie poprawki. Dopiero później będzie można ponownie wystąpić o decyzję zridowską, by móc kontynuować budowę.

Przypomnijmy, że prace przy budowie drogi przerwano po tym jak została zrobiona kanalizacja wraz z częścią podbudowy jezdni. Koszt inwestycji to około 1,5 mln zł, a droga ma mieć w sumie 340 metrów.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zainteresowany
Zainteresowany 12.06.2019, 14:38
Nasuwa się mysl, co to za "NIEWIELKIE" poprawki ze budowa wstrzymana i wojewoda uchyla decyzje prezydenta? Moze ktos dobrze pionformowany podzieli sie jakimis informacjami.
mieszkaniec
mieszkaniec 17.06.2019, 11:04
To tzw,przekręt Urzędowo-Drogowy
tonieczubówna
tonieczubówna 10.06.2019, 14:10
0:12 tak jakby się lektor dusił ;))))
Jacek
Jacek 08.06.2019, 12:47
Problemem jest tak poprowadzona linia podziału ,która zabiera część działki pod budowę drogi i
DODATKOWEGO PASA POSTOJOWEGO -TYLKO !
właścicielom lewej strony drogi pomimo ,że na ulicy parkują mieszkańcy i goście prawej strony.
Jedni właściciele prawej strony obsadzili się na zewnątrz tujami i ogrodzili pasiekami zagrażającymi bezpieczeństwu kierujących nic nie odstępując pod budowę drogi i to ma być w porządku ???
Poprzedni projekt nie uwzględniał dodatkowego pasa postojowego został zmanipulowany i stąd problem !

Pozostałe