"Polacy na Wyspach będą traktowani tak jak do tej pory". M. Morawiecki o brexicie

  • 23.03.2019, 18:53
  • TVN24 /x-news
"Polacy na Wyspach będą traktowani tak jak do tej pory". M. Morawiecki o brexicie
Bruksela, Belgia. Podczas szczytu w Brukseli unijni przywódcy uzgodnili dwa scenariusze dalszych wydarzeń w sprawie brexitu. Ustalenia szczytu podsumował Mateusz Morawiecki. Premier odniósł się do sytuacji Polaków mieszkających na Wyspach.

– Chcę zapewnić wszystkich, że w bilateralnych, dwustronnych rozmowach z panią premier May mamy ustalone, że wszyscy Polacy, którzy mieszkają na Wyspach Brytyjskich, będą traktowani z punktu widzenia uczestnictwa w systemach zabezpieczeń społecznych tak, jak do tej pory, bez zmian, na zasadzie wzajemności – zapewnił Morawiecki.

– Staramy się o to, by Wielka Brytania w jak najbardziej łagodny sposób wychodziła z UE – dodał premier.

Jeśli Izba Gmin zaakceptuje umowę brexitową w przyszłym tygodniu, wyjście Wielkiej Brytanii z Unii nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje - do brexitu dojdzie 12 kwietnia.

TVN24 /x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe