„Powietrze w Krakowie jest coraz lepsze”. Stolica Małopolski walczy ze smogiem zakazem palenia węglem i drewnem

  • 14.03.2019, 19:23 (aktualizacja 14.03.2019 19:27)
  • TVN24 /x-news
„Powietrze w Krakowie jest coraz lepsze”. Stolica Małopolski walczy ze smogiem zakazem palenia węglem i drewnem
Kraków. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił trzy skargi przeciwko uchwale antysmogowej dotyczącej Krakowa. W mieście wprowadzono zakaz palenia węglem i drewnem w piecach od 1 września. Dariusz Nowak z Urzędu Miasta przyznaje, że jest to „wyjątkowa sytuacja”, jednak zwraca uwagę na korzyści płynące z jej wprowadzenia. - Przyczyniamy się do tego, że powietrze w Krakowie jest coraz lepsze. Ilość dni fatalnych jest mniejsza, kiedyś było 120, teraz jest ok. 80 dni w roku – zapewnił Nowak.

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargi kasacyjne od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na uchwałę Sejmiku Województwa Małopolskiego, podjętą 15 stycznia 2016 r. Wprowadzała ona na obszarze Krakowa całkowity zakaz palenia węglem, drewnem i innymi paliwami stałymi w kotłach, piecach i kominkach. Jako dopuszczalne do stosowania wskazane zostały paliwa gazowe oraz lekki olej opałowy. 

Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 września 2019 r.

TVN24 /x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe