Nie będzie strajku w szkołach powiatowych? "Nauczyciele zarabiają dobrze"

  • 18.02.2019, 12:25 (aktualizacja 18.02.2019, 12:32)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-02-18-strajk-w-powieciemoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na razie nie wiadomo czy nauczyciele zatrudnieni w szkołach powiatowych będą strajkować. Oficjalnie takie informacje nie dotarły do dyrekcji żadnej z placówek. W obliczu doniesień medialnych o planach ogólnopolskich protestów nauczycieli, szef oświaty w powiecie tarnowskim za pomocą specjalnej ankiety sprawdzał, czy taki sam problem dotknie podlegające mu placówki.

W szkołach powiatowych zatrudnionych jest około 400 nauczycieli na około 350 etatach. Według szefa oświaty w powiecie tarnowskim, nie mają oni powodu by strajkować, bo jak tłumaczy - zarabiają dobrze.

Za to w Tarnowie – jak już wcześniej informowaliśmy – Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił, że pracownicy szkół będą protestować. Podobnie jak w całym kraju, nauczyciele z tarnowskich placówek chcą otrzymać 1 000 zł brutto podwyżki.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe