Nowy sprzęt w tarnowskich karetkach

  • 05.02.2019, 11:53
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-02-05-pogotowiemoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kilka dni temu tarnowskie pogotowie wzbogaciło się o nowe przenośne videolaryngoskopy. W urządzenia na stałe będą wyposażone wszystkie karetki. Sprzęt ma służyć do intubacji pacjentów.

Takie jedno urządzenie wystarczy do zabezpieczenia wszystkich pacjentów. Jednak zanim laryngoskopy trafią na wyposażenie 13 karetek każdy ratownik musi się nauczyć ich używać.

Według statystyk w minionym roku tarnowscy ratownicy wyjeżdżali do blisko 2 500 wezwań. W wielu przypadkach musieli przeprowadzić intubacje w tradycyjny sposób, za pomocą plastikowej rurki. Teraz dzięki nowym urządzeniom będą mogli udrożniać drogi oddechowe łatwiej i szybciej.

Tarnowska jednostka jako jedna z nielicznych w Polsce na na wyposażeniu każdej karetki taki sprzęt.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe