Mniej pokłutych paluszków, bólu i krwi - Rodzice niepełnosprawnej Wanesy z Tarnowa proszą o pomoc

  • 9.01.2019, 16:32 (aktualizacja 09.01.2019 17:02)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-01-09-wanesamoviecon_4ovhsq68o0ne_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Choć Wanesa ma 17 lat to wygląda na niewiele ponad 4. Dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę - zespół Cornelii de Lange. To wady wrodzone, które uniemożliwiają samodzielne i normalne funkcjonowanie. Wanesa ma głęboką niepełnosprawność intelektualną i fizyczną. Dziewczynka niedowidzi i niedosłyszy, nie komunikuje się z otoczeniem, nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych a nawet nie potrafi gryźć. Wymaga stałej opieki i pomocy przy najprostszych czynnościach.

Codzienność rodziców Wanesy to ciągła obserwacja i kontrola stanu zdrowia córki. Do tej pory państwo Cupowie radzili sobie z chorobą Wanesy. Jednak kiedy u dziewczynki dodatkowo stwierdzono cukrzycę, jej rodzice zaczęli szukać rozwiązania, które sprawi że będą wiedzieć kiedy dziecku trzeba podać insulinę.

Pomóc może system FreeStyle Libre.Dzięki temu urządzeniu Wanesa i jej rodzice mogliby zapomnieć o paskach ukłuciach i krwi. Jednak jego koszt przekracza możliwości rodziny.

Wanesie można pomóc m.in. za pomocą Fundacji Się Pomaga. Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem: Mniej pokłutych paluszków, bólu i krwi... Odmieńmy życie Wanesy!

Rodzice za pomocą tej strony próbują uzbierać pieniądze, które wystarczyłyby na 3-letnie użytkowanie tego urządzenia. Dzięki niemu cukrzyca nie zagrażałaby dziewczynce. Mogłaby ona zapomnieć też o ukłuciach, krwi i bólu.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
HPC
HPC 9.01.2019, 17:56
Dziekujemy !

Pozostałe