Mniej pokłutych paluszków, bólu i krwi - Rodzice niepełnosprawnej Wanesy z Tarnowa proszą o pomoc

  • 09.01.2019, 16:32 (aktualizacja 09.01.2019, 17:02)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-01-09-wanesamoviecon_4ovhsq68o0ne_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Choć Wanesa ma 17 lat to wygląda na niewiele ponad 4. Dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę - zespół Cornelii de Lange. To wady wrodzone, które uniemożliwiają samodzielne i normalne funkcjonowanie. Wanesa ma głęboką niepełnosprawność intelektualną i fizyczną. Dziewczynka niedowidzi i niedosłyszy, nie komunikuje się z otoczeniem, nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych a nawet nie potrafi gryźć. Wymaga stałej opieki i pomocy przy najprostszych czynnościach.

Codzienność rodziców Wanesy to ciągła obserwacja i kontrola stanu zdrowia córki. Do tej pory państwo Cupowie radzili sobie z chorobą Wanesy. Jednak kiedy u dziewczynki dodatkowo stwierdzono cukrzycę, jej rodzice zaczęli szukać rozwiązania, które sprawi że będą wiedzieć kiedy dziecku trzeba podać insulinę.

Raport regionu
Raport regionu
Raport regionu

Pomóc może system FreeStyle Libre.Dzięki temu urządzeniu Wanesa i jej rodzice mogliby zapomnieć o paskach ukłuciach i krwi. Jednak jego koszt przekracza możliwości rodziny.

Wanesie można pomóc m.in. za pomocą Fundacji Się Pomaga. Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem: Mniej pokłutych paluszków, bólu i krwi... Odmieńmy życie Wanesy!

Rodzice za pomocą tej strony próbują uzbierać pieniądze, które wystarczyłyby na 3-letnie użytkowanie tego urządzenia. Dzięki niemu cukrzyca nie zagrażałaby dziewczynce. Mogłaby ona zapomnieć też o ukłuciach, krwi i bólu.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
HPC
HPC 09.01.2019, 17:56
Dziekujemy !

Pozostałe