Tarnów: Sesja budżetowa początkiem stycznia

  • 27.12.2018, 14:00
  • Wioletta Zarębska
tar-2018-12-27-sesssjacon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rada Miejska w Tarnowie początkiem stycznia zajmie się uchwalaniem budżetu na 2019 rok. Jak na razie prezydent przedstawił swój projekt budżetu i trwa nad nim dyskusja. Radni zaproponowali około setki wniosków, do których odnieść ma się prezydent. Termin przedstawienia autopoprawek zaplanowano na dziś (27.12), a sesję budżetową na 3 stycznia.

Taka uchwała to dla radnych często trudny orzech do zgryzienia, bo podejmowana decyzja w dużej mierze reguluje wydatki miasta na kolejny rok i wpływa na lata następne. I radni wzięli sobie to chyba do serca.

Przypomnijmy, że ustawa o finansach publicznych mówi, że uchwała budżetowa powinna być podjęta do końca każdego roku. W szczególnych przypadkach można ją uchwalić do końca stycznia.

Radni miejscy postanowili się zabezpieczyć na wypadek gdyby nie udało się osiągnąć kompromisu. Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej zdecydowali, że jeżeli nie dojdzie do uchwalenia budżetu na 2019 rok 3 stycznia, to będą mogli jeszcze raz wrócić do tego tematu.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe