Nie przepłacaj za OC.

  • 2.10.2018, 13:01 (aktualizacja 02.10.2018 13:16)
  • ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Nie przepłacaj za OC.
Będąc właścicielem samochodu, musisz dla niego wykupić OC. Ponieważ jest to obowiązkowa polisa, której warunki są ustalone w prawie, a nie w ramach swobodnej polityki towarzystw ubezpieczeniowych, nie warto za nią przepłać. Zapoznaj się z tekstem i kilkoma poradami na tańsze OC.

Dlaczego przepłacanie się nie opłaca
Płacąc więcej za dany produkt czy usługę, z reguły oczekujesz wyższej jakości niż ta, którą prezentują tańsze produkty i usługi. To logiczne, dlatego auta marek Mercedes, BWM czy Lexus są znacznie tańsze niż Dacia czy Tata, podobnie jak szyty na miarę garnitur za kilka tys. zł pod każdym względem przewyższa kilka razy tańszy odpowiednik z sieciówki. Inaczej jest jednak w przypadku OC, ponieważ niczym się ono nie różni bez względu na cenę. Czy zapłacisz 2500 zł, czy 500 zł, i tak dostaniesz zawsze identyczną polisę. Przepłacanie nie ma sensu, dlatego podpowiadamy, jak obniżyć cenę ubezpieczenia.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać


Buduj bezszkodową historię ubezpieczeniową
Jeden z najważniejszych czynników, który jest brany pod uwagę przez towarzystwa ubezpieczeniowe w kalkulacji składki OC, to historia ubezpieczeniowa. Nie jest tajemnicą, że osoby, które od lata wykupują polisę i jeżdżą bezpiecznie, płacą za obowiązkową polisę mniej niż kierowcy z niewielkim lub żadnym doświadczeniem bądź z dużą liczbą szkód na koncie. Jeżeli przez kilka lat z Twojego OC nie zostanie wypłacone żadne odszkodowanie, możesz uzbierać pełne zniżki i cieszyć się tanią polisą. Co więcej, niektóre towarzystwa dopuszczają możliwość przeniesienia zniżek z OC na AC (dowiedz się więcej, czym jest ubezpieczenie AC na kalkulator-oc-ac.auto.pl).


Wybierz auto z małym silnikiem
Chcesz płacić mniej za OC? W takim razie zrezygnuj z planów kupna szybkiego auta z dużym silnikiem i wybierz spokojny model z niewielką jednostką napędową. Takie samochody są postrzegane przez towarzystwa ubezpieczeniowe jako mniej szkodowe, co przyczynia się do niższej składki na OC.


Znajdź najtańszą ofertę
Jak już ustaliliśmy, przepłacanie za OC mija się z celem, w związku z czym jako kierowca, który chce wykupić tę polisę, powinieneś szukać jak najtańszych ofert. W tym celu wykorzystaj możliwości, jakie dają internetowe porównywarki ubezpieczeń lub wylicz najniższą składkę u agenta ubezpieczeniowego. W internetowych porównywarkach lub u agenta znajdziesz także najtańsze OC krótkoterminowe, które można stosować w określonych przypadkach (dowiedz się więcej o ubezpieczeniu na 30 dni). To, czy zdecydujesz się na poszukiwanie polisy online, czy u agenta, nie ma większego znaczenia, bo efekt będzie podobny.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe