Minister zdrowia podpisał rozporządzenie ws. płac lekarzy rezydentów. Specjaliści priorytetowych dziedzin zarobią 4,7 tys. zł

  • 06.09.2018, 15:30
  • TVN24/x-news
Minister zdrowia podpisał rozporządzenie ws. płac lekarzy rezydentów. Specjaliści priorytetowych dziedzin zarobią 4,7 tys. zł
Krynica (woj. małopolskie). Minister zdrowia podpisał rozporządzenie w sprawie płac lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne w ramach rezydentury. To element realizacji porozumienia z rezydentami, które zawarto w lutym. - To rozporządzenie bazujące na nowej ustawie. Trwało to dość długo, bo ustawa musiała przejść i dopiero niedawno została podpisana. To realizacja tego, co ustaliliśmy z rezydentami. Proszę zauważyć, że lista priorytetowych specjalizacji jest bardzo długa - wyjaśnił Łukasz Szumowski.

Raport regionu
Raport regionu
Raport regionu

Wysokość wynagrodzenia lekarzy i stomatologów odbywających szkolenie specjalizacyjne w trybie rezydentury będzie zależało od dziedziny medycyny i od okresu specjalizacji.

Na liście specjalizacji priorytetowych znalazły się m.in. anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia onkologiczna, chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, hematologia, geriatria i kardiologia dziecięca. Rezydenci z dziedzin priorytetowych otrzymają 4,7 tys. zł, a niepriorytetowych - 4 tys.

TVN24/x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe