Porzucają obowiązki
Od długiego czasu przedstawiciele ratownictwa medycznego mówią publicznie o tym, że ich zarobki niewspółmierne są do nakładu obowiązków, wymiaru godzinowego pracy czy zagrożeń związanych z bezpośrednim obcowaniem z pacjentami w czasie pandemii. Frustracja medyków rosła aż do momentu, w którym postanowili pokazać, jak newralgicznym zadaniem są wykonywane przez nich czynności. Coraz więcej regionów zagrożonych jest przerwaniem ciągłości w zapewnieniu opieki nad pacjentami.
„Ratownicy medyczni prowadzą rozmowy z ministrem zdrowia. Podkreślają, że przyczyną obecnych ogromnych trudności są dziesiątki lat zaniedbań w służbie zdrowia, z którymi nie chcą poradzić sobie żadne ekipy rządzące. W efekcie w całej Polsce wielu ratowników odchodzi z pracy a ci, którzy zostają, pracują ponad siły.” – pisała Gazeta Wrocławska, odnosząc się do komunikatu wywieszonego na drzwiach jednej z podstacji ratowniczych. W nocy z 26 na 27 sierpnia nie wyjechała tam żadna karetka, co spowodowane było „brakiem ratowników”.
Specjaliści od udzielania pomocy zdrowotnej, szczególnie w czasie nagłych zagrożeń, masowo składają wypowiedzenia lub przechodzą na zwolnienia lekarskie. Jeżeli protest ten będzie się pogłębiał, może to spowodować zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli.
Protestami grożą również policjanci
W piątek planowane jest spotkanie przedstawicieli mundurowych z szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim. NSZZ policjantów domaga się zrealizowania postanowień zawartych w porozumieniu z 2018 r. Wśród nich miało być m.in. zapewnienie przedstawicielom tej grupy społecznej udziału w opracowaniu strategii rozwoju formacji „"ze szczególnym uwzględnieniem potrzeby zwiększenia podwyżek uposażeń".
„Mam zaufanie do ministra Kamińskiego i ministra Wąsika, bo wiem, że oni robią, co w ich mocy, żeby to porozumienie zostało zrealizowane. Z informacji, jakie otrzymuję, nie ma na to zgody szefa rządu i ministra finansów.” – przekazał w rozmowie z PAP szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.
Wypowiedzenia i zwolnienia lekarskie. Karetki mogą nie wyjechać
Coraz więcej grup zawodowych domaga się podwyżek. Związki zawodowe grożą strajkami, pracownicy porzucają swoje zajęcia. Problem w tym, że kryzys może dotknąć również tych zawodów, od których zależy bezpieczeństwo, zdrowie a nawet życie Polaków. Teraz o lepsze warunki postulują również policjanci i ratownicy medyczni.
- News4Media
- 03.09.2021 10:40 (aktualizacja 19.08.2023 15:03)
Data dodania:
03.09.2021 10:40
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!
ZOBACZ RÓWNIEŻ


































WIADOMOŚCI
Kliknij aby przejść do kanału RSSKliknij aby zobaczyć więcej
Przejdź do kategorii
AKTUALNOŚCIREGION TARNOWSKIPOWIAT TARNOWSKIMIASTO TARNÓWGMINA TARNÓWCIĘŻKOWICEGROMNIKLISIA GÓRARADŁÓWRYGLICEPLEŚNARZEPIENNIK STRZYŻEWSKISKRZYSZÓWSZERZYNYWIERZCHOSŁAWICEWIETRZYCHOWICETUCHÓWWOJNICZZAKLICZYNŻABNOREGION BRZESKIPOWIAT BRZESKIBRZESKOBORZĘCINCZCHÓWDĘBNOGNOJNIKIWKOWASZCZUROWAREGION BOCHEŃSKIPOWIAT BOCHEŃSKIMIASTO BOCHNIAGMINA BOCHNIADRWINIALIPNICA MUROWANANOWY WIŚNICZRZEZAWAREGION DĄBROWSKIPOWIAT DĄBROWSKIBOLESŁAWDĄBROWA TARNOWSKAGRĘBOSZÓWOLESNOMĘDRZECHÓWRADGOSZCZSZCZUCINKANAŁYKULINARIAZDROWIELIFESTYLEŻyczeniaKULTURAImprezkaSPORTBIZNESŻużelMOTORYZACJASondyPOLITYKAPORADYPogodaEkstraklasaRELIGIAUrząd Pracy w TarnowieO TYM SIĘ MÓWIALERTPROGRAMYSTUDIO TARNOWSKA.TVPOGADANKARAPORT REGIONUPOROZMAWIAJMY O BIZNESIEZDROWIE NA CO DZIEŃPRAWDĘ MÓWIĄCTrybim OkiemZ bliskaBajeczne weseleWeekend za miastemWSZYSTKO O MIEŚCIESportowy gośćEXPRESS POWIATU TARNOWSKIEGOPrzegląd kulturalnyTarnowska kanapaPoznaj swojeSmakujemy w MałopolscePrzegląd prasyMAŁOPOLSKAWIADOMOŚCI Z POLSKIŚWIATFILMY PROMOCYJNENA ŻYWO














Temperatura: 11°C Miasto: TARNÓW
Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 10 km/h
Reklama
Reklama
REGION















