W amfiteatrze w Ciężkowicach odbywa się fantastyczny, rodzinny festyn zorganizowany przez Radę Sołecką i burmistrza, przy współudziale Centrum Kultury. Przygotowano mnóstwo atrakcji, będą występy zarówno młodszych, jak i starszych artystów. Gwiazdą wieczoru będzie Mesajah, który wystąpi z koncertem reggae - mówi Jowita Jurkiewicz-Drąg, burmistrz gminy Ciężkowice.
To pierwsze wydarzenie organizowane przez Sołectwo w ramach budżetu sołeckiego, na co zgodzili się mieszkańcy. Myślę, że stanie się ono cykliczną imprezą, odbywającą się co roku. Chcieliśmy otworzyć się na społeczność. Pojawiły się głosy, że warto zorganizować takie wydarzenie – bo człowiek żyje nie tylko pracą, ale potrzebuje też rozrywki - mówi Robert Figas, sołtys miasta Ciężkowice.
Ciężkowicki Piknik Rodzinny zakończył się pełnym sukcesem – muzyka, śmiech i pozytywna energia towarzyszyły uczestnikom do samego końca. Dzieci bawiły się na dmuchańcach i budowały z ogromnych klocków, dorośli relaksowali się w strefie gastronomicznej i ogródku piwnym, a niespodzianki przygotowane przez strażaków wywołały wiele emocji. To była prawdziwa uczta dla ducha i ciała, którą z pewnością wielu będzie wspominać z uśmiechem przez długi czas.