Wystrój domu – co na ściany?

  • 22.01.2020, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Wystrój domu – co na ściany?
Tradycja zdobienia ścian naszych domów sięga tak daleko, jak ludzkość. Podczas gdy starożytni malowali na ścianach bądź płótnach, my mamy dużo większe możliwości dzięki nowoczesnej technologii. Nawet jeśli nie masz drygu artystycznego ani talentu do pędzla i sztalugi, wydrukowanie na płótnie zdjęcia z wakacji nie jest dziś już żadnym problemem. W tym tekście powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat, zanim ozdobisz swoje cztery ściany własną sztuką.

Zaczynając przede wszystkim od wymagań technicznych – jeśli chcesz przenieść swoją fotografię, by uzyskać własnoręcznie wykonane zdjęcie na płótnie, upewnij się, że obraz jest dobrej jakości. Powinien być ostry i w wysokiej rozdzielczości – zmniejszenie wymiarów fotografii nie jest problemem, niestety powiększenie nie jest już tak łatwe. Zdjęcia na płótnie powstają poprzez zadrukowanie specjalnego materiału tuszami i pigmentami przy użyciu profesjonalnych maszyn. My polecamy skorzystać ze specjalistycznych usług, jak https://www.swiat-obrazow.pl/fototapety-i-obrazy-na-wymiar.html, by finalnie wykonany produkt spełnił nasze oczekiwania. Domowe drukarki nie poradzą sobie ani z rozmiarem, ani z odwzorowaniem kolorów i detali obrazów.

Fotografia na całej ścianie?

Przy chęci ozdobienia całej ściany wybranym dziełem powinniśmy zwrócić uwagę na fototapety. Ogromne portfolio grafik pozwoli każdemu wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy także, że wielu producentów korzystając z własnej bazy zdjęć, przewiduje możliwość modyfikacji, na przykład nałożenia sepii czy efektu rozmycia. Dzięki temu zamawiane fototapety na wymiar są także spersonalizowane. Przykładowe produkty możemy szybko i wygodnie obejrzeć na stronie internetowej – wystarczy odwiedzić https://www.swiat-obrazow.pl/fototapety.html i sprawdzić popularne wybory bądź użyć wyszukiwarki i znaleźć coś dla siebie.

Tradycyjne rozwiązanie

Foto tapeta nie pasuje jednak do wszystkich wnętrz. Do tych w stylu bardziej zachowawczym czy stonowanym dobrym wyborem będą obrazy. Na płótnie czy w formie namalowanej na szkle doda pomieszczeniu elegancji lub pazura, jeśli wybierzemy coś w stylu bardziej nowoczesnym. Takie rozwiązanie szczególnie sprawdzi się, gdy często lubimy zmieniać wystrój naszych wnętrz lub na przykład w pokoju dziecka czy nastolatka z wiecznie zmieniającymi się gustami. Bardzo modne ostatnimi czasy są obrazy podświetlane lampkami LED łączące w sobie funkcje zarówno dekoracji, jak i oświetlenia. Je, jak i wiele innych form, możemy znaleźć na https://www.swiat-obrazow.pl/.

Obrazy i dekoracje ścienne nie są już domeną staromodnych wnętrz. Warto dodać je do wystroju swojego domu czy mieszkania, nawet jeśli jesteśmy fanami minimalizmu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: