Wyciągarki samochodowe: Która z nich jest odpowiednia dla Ciebie?

  • 19.08.2021, 11:48
  • Artykuł partnera
Wyciągarki samochodowe: Która z nich jest odpowiednia dla Ciebie?
Wyciągarki samochodowe są to urządzenia, które znajdują swoje zastosowanie głównie w przypadku fanatyków off-roadu. W bardzo trudnym terenie, o zakopanie się nie jest ciężko. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, wyciągarka może znacząco ułatwić wyjazd oraz oszczędzić nam wielu nerwów. Nie bez powodu z wyciągarek korzystają również takie służby jak straż pożarna lub wojsko. Wybór wyciągarki jest zależny od tego, jakie masz oczekiwania. Dlatego właśnie w tym artykule opiszemy najbardziej popularne wyciągarki samochodowe i postaramy się pomóc Ci w wyborze tej najbardziej odpowiedniej dla Ciebie.

Główne rodzaje wyciągarek

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, można wyróżnić kilka rodzajów wyciągarek, które są najczęściej wykorzystywane. My zajmiemy się tymi najbardziej popularnymi. Są to wyciągarki elektryczne oraz hydrauliczne. Te pierwsze są stosowane głównie w samochodach terenowych. Do swojego działania wykorzystują one silnik, który pobiera prąd z akumulatora samochodu. Jest to znaczne ułatwienie, ze względu na to, że nie trzeba montować specjalnej instalacji. Nieco inaczej sprawa ma się w wyciągarkach hydraulicznych. Są one zazwyczaj stosowane w pojazdach specjalnych, ze względu na konieczność zastosowania instalacji hydraulicznej. Są one nieco mocniejsze niż wyciągarki elektryczne. Często w internecie można spotkać się z pytaniem, wyciągarki - przydatne w trudnym terenie. Jak dobrać właściwą moc wyciągarki? Oprócz tego jaki rodzaj wyciągarki wybierasz, kolejnym parametrem, który jest niezwykle ważny. jest jej moc. O tym, jak ją dobrać, dowiesz się w dalszej części artykułu.


 

Jak dobrać moc wyciągarki do naszego pojazdu?

Moc wyciągarki powinna być zawsze dobierana do tego, ile waży pojazd, na którym zostanie ona zamontowana. Posiadając mniejszy pojazd, nie powinniśmy wybierać zbyt dużej wyciągarki, ze względu na to, że samochód nie będzie posiadał odpowiednio dużego alternatora. Ze względu na to naładowanie wyciągarki nie będzie możliwe, przez co jej moc zostanie ograniczona. W samochodach poniżej 4 ton, ze spokojem można zastosować wyciągarkę o mocy około 6 KM. Według niepisanej zasady, moc powinna być równa dwukrotności masy pojazdu. Dla przykładu, jeżeli pojazd waży 2 tony, powinniśmy zakupić wyciągarkę o mocy 4 KM. Stosując się do tej zasady, możesz być w 100% pewny, że wyciągarka, którą kupiłeś będzie posiadała odpowiednią moc. W przypadku pojazdów specjalnych stosuje się dużo mocniejsze wyciągarki, lecz moc około 9 KM będzie znaczną przesadą w samochodzie do off-roadu. 

Pamiętaj, że to od tego, czy poprawnie dobrałeś wyciągarkę zależy to, czy będzie ona działać nawet w najgorszych warunkach. Oprócz doboru odpowiedniej mocy należy zastanowić się nad tym, czy chcesz kupić wyciągarkę elektryczną czy hydrauliczną. Należy także rozważyć to, w jaki sposób będzie ona zamontowana, jakie posiada parametry techniczne oraz jakie jest jej główne przeznaczenie. 

Jak wybrać wyciągarkę samochodową

Jak widać, wybór wyciągarki samochodowej nie jest łatwy. Jednak w momencie, gdy wiesz czego oczekujesz od urządzenia oraz znasz jego przeznaczenie - możesz ze spokojem zacząć oglądać wyciągarki i wybrać taką, która w pełni będzie spełniać twoje wymagania. Warto przemyśleć ten zakup, aby mieć gwarancję, że urządzenie będzie działać.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe