Budowana obwodnica Tuchowa nabiera kształtów, jednak kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

  • 16.08.2021, 12:01
  • Wioletta Zarębska
budowana-obwodnica-tuchowa-nabiera-ksztaltow-jednak-kierowcy-musza-liczyc-sie-z-utrudnieniami.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Budowa obwodnicy Tuchowa jest zrealizowana w 75 % - informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że inwestycja zakończy się w terminie, a nowa droga zostanie otwarta jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że obwodnica zostanie włączona w ciąg drogi wojewódzkiej nr 977.

- Stan zaawansowania na dzień 30 lipca budowy obwodnicy Tuchowa wynosi 75 %. Kwotowo to wynosi około 40 milionów złotych brutto. Obecnie prowadzone są prace związane z wiaduktami drogowymi, na których zostały wykonane wszystkie przęsła i cały ustrój nośny. Teraz wykonywane są elementy obiektu takie jak izolacja i odwodnienia – wyjaśniała Agnieszka Ćwiertniewicz z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Drogowcom udało się też wykonać podpory pod budowę mostu nad ul. Kolejową i rzeką Białą. Obecnie trwają tam prace przy budowie 3 z 9 przęseł. Równolegle pracownicy wykonują trzy ronda.

- Na pierwszym z tych rond – najbardziej wysuniętym na południe – na wlocie od strony Tarnowa i Ciężkowic trwają prace, w wyniku których kładziona jest podbudowa z kruszywa. Na kolejnym rondzie tak samo prowadzone są prace związane z podbudową z kruszywa. Na ostatnim rondzie - które jest w okolicy klasztoru – zakończyło się rozbieranie chodnika, który kolidował z inwestycją i trwa tam tak samo kładzenie warstwy podbudowy z kruszywa – relacjonowała Agnieszka Ćwiertniewicz z Zarządu Dróg Wojewódzkich.

W związku z budową rond kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Obecnie ruch wahadłowy wprowadzony jest na odcinku początkowym obwodnicy od strony Dąbrówki Tuchowskiej.

- Na razie ruch wahadłowy jest do końca sierpnia przy budowie ronda, które jest najbardziej wysunięte na południe, czyli rondo nr 1. Jeśli przy nim prace zostaną zakończone to utrudnienia przesuną się na rondo nr 3 i tam też będzie odbywał się ruch wahadłowy - dodawała rzeczniczka Zarządu Dróg Wojewódzkich. 

Oznacza to, że w późniejszym czasie utrudnień należy spodziewać się w okolicy klasztoru w Tuchowie. Właśnie w tej okolicy zlokalizowane jest rondo nr 3.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe