25 lat PKS "Jedności" Paleśnica

  • 15.08.2021, 12:42
  • Wioletta Zarębska
25-lat-pks-jednosci-palesnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 25 lat istnieje i działa Parafialny Klub Sportowy "Jedność" Paleśnica. W związku z tym jubileuszem zasłużonym działaczom oraz zawodnikom wręczono odznaczenia, puchary i podziękowania. Nie obyło się bez opowieści o historii działalności klubu w gronie osób zaangażowanych i od lat działających na jego rzecz.

- Dzisiaj mamy zaszczyt uhonorować naszych działaczy, przede wszystkim naszego trenera, który od 25 lat opiekuje się grupami młodzieżowymi, ale też drużyną seniorów. Udało mu się trzy awanse z B do A klasy w tym okresie zrobić, więc uważamy, że na drużynę, która opiera się wyłącznie na amatorskich graczach to jest bardzo dobry wynik – wyjaśniał Michał Pajor, prezes "Jedności" Paleśnica.

- Jest to duże dla nas święto, które wszyscy tutaj przeżywamy. Klub istnieje już ćwierć wieku. Kształcimy tutaj młodych zawodników, ale także dbamy tutaj o kondycję i sprawność dorosłych. Są to takie drożdże w zakresie promocji sportu na naszą okolicę, bo nie tylko dzieci, młodzież i dorośli z Paleśnicy, ale także z okolicznych miejscowości, czyli np. Dzierżanin, Olszowej, Zdoni, Borowej – dodawał Robert Kraj, trener PKS "Jedności" Paleśnica.

To ważny klub dla całej gminy Zakliczyn, ale przede wszystkim dla jej południowej części – takie słowa wielokrotnie padały w trakcie uroczystości 25-lecia PKS-u Paleśnica.

- Co bardzo ważne to klub "Jedność" Paleśnica szkoli różne grupy wiekowe. Od najmniejszych – skrzatów, orlików, trampkarzy, juniorów, to jest dzisiejszy sposób na to żeby młodzież, zwłaszcza chłopców odciągnąć od cyberświata, od przestrzeni wirtualnej, od komputerów, komórek, laptopów – mówił Dawid Chrobak, burmistrz miasta i gminy Zakliczyn.

- Piłka nożna to gra zespołowa tutaj charaktery muszą się ścierać, ale przede wszystkim muszą współpracować. Mam zaszczyt, w imieniu starosty tarnowskiego Romana Łucarza złożyć gratulacje i podziękowanie za te różnego rodzaju rozgrywki, które wpisują się w historię Powiatu Tarnowskiego – mówiła Irena Kusion, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego.

Jubileusz 25-lecia działalności był też dobrą okazją do rozegrania meczu. Na swoim boisku PKS "Jedność" Paleśnica podjęła zawodników drużyny Kłos Łysa Góra. Było to spotkanie w ramach pierwszej kolejki A klasy w podokręgu Brzesko. Po pierwszej połowie drużyny remisowały 1-1. Jednak w 61 minucie zawodnik gospodarzy strzelił gola i ostatecznie wygrała drużyna "Jedności" Paleśnica 2-1.

- Wynik 2-1 dla Paleśnicy. Trudny mecz w trudnych warunkach pogodowych, bardzo gorąco, natomiast to właśnie było jednym z elementów dzisiejszego świętowania - komentował Dawid Chrobak, burmistrz miasta i gminy Zakliczyn. 

- Bardzo ważne wydarzenie, jest to inauguracja nowego sezonu rozgrywkowego, a zarazem mecz otwierający całą ceremonię uroczystości związanych z 25-leciem powstania klubu w Paleśnicy – mówił Mirosław Nieć, prezes PPN w Brzesku.

Obecnie w klubie PKS "Jedność" Paleśnica trenuje około 90 zawodników i działa cztery drużyny młodzieżowe oraz drużyna seniorska.

Od 2018 roku "Jedność" Paleśnica może pochwalić się nowym budynkiem, w którym mieszczą się szatnie i całe zaplecze klubu.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe