Pojawia się szansa na zupełnie nowe połączenie drogowe w południowo-zachodniej części miasta. Prezydent Tarnowa środki na inwestycję chce pozyskać z Polskiego Ładu

  • 13.08.2021, 12:13
  • Wioletta Zarębska
pojawia-sie-szansa-na-zupelnie-nowe-polaczenie-drogowe-w-poludniowo-zachodniej-czesci-miasta-tarnow-srodki-na-inwestycje-chce-pozyskac-z-polskiego-ladu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Magistrat chciałby stworzyć nowe połączenie komunikacyjne w południowo-zachodniej części miasta. Mowa o drodze łączącej ulicę Tuchowską i Krakowską na wysokości ul. Warsztatowej. Inwestycja według szacunków urzędników kosztowałaby około 167 milionów złotych, jednak Tarnów na jej realizacje aplikuje aż o 95 % dofinansowanie ze środków z Polskiego Ładu.

- To nowe połączenie drogowe, domyka od strony południowej ring komunikacyjny i umożliwia, szczególnie z południa aglomeracji tarnowskiej dobre połączenie ze strefami ekonomicznymi, gospodarczymi, jak również instytucjami miasta Tarnowa. W sposób zdecydowany odciążyłaby ta inwestycja połączenie z miastem Tarnowem, które kanalizuje teraz ruch w okolicy sądu i w okolicy ulicy Tuchowskiej – wyjaśniał podczas ostatniej sesji prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela.

Taka inwestycja jest przygotowana już do realizacji i ma już wydaną prawomocną decyzję środowiskową, dla tego projektu przygotowany jest też program funkcjonalno-użytkowy – te dokumenty pozwalają na aplikowanie o rządowe środki. Trzecim wymogiem było wpisanie zadania do Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Tarnowa i tego dokonali rani na ostatniej nadzwyczajnej sesji, który odbyła się końcem lipca.

- Obawiam się, że ze względów czysto merytorycznych te nasze oczekiwania, czy oczekiwania pana prezydenta – to, co przedstawił – okaże się nierealne – zastanawiał się radny Marek Ciesielczyk.

- Nie mam zastrzeżeń i chyba nikt z radnych tych zastrzeżeń nie ma. Przecież o budowie łącznika Tuchowska-Krakowska, czy Szkole Podstawowej nr 9, to chyba nie ma nikt z radnych negatywnych opinii – mówiła Krystyna Mierzejewska, radna Rady Miejskiej w Tarnowie.

Oprócz zgłoszenia do Rządowego Programu Polski ład inwestycji drogowej Tuchowska-Krakowska, Tarnów aplikuje również o środki na odnowienie basenu olimpijskiego w Mościcach oraz rozbudowę wspomnianej Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie.

Te pomysły poparło 22 radnych, 2 nie wzięło udziału w głosowaniu, 1 z radnych był nieobecny na sesji.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe