MPEC Tarnów zwiększa odbiór ciepła od Grupy Azoty do 30 MW

  • 12.08.2021, 18:28
  • Źródło: Grupa Azoty
MPEC Tarnów zwiększa odbiór ciepła od Grupy Azoty do 30 MW
Grupa Azoty S.A. i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie podpisały umowę, na mocy której od 1 października 2022 roku zostaną istotnie zwiększone dostawy ciepła w wodzie grzewczej z Grupy Azoty S.A. do MPEC.

Porozumienie pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo w zakresie dostaw ciepła dla mieszkańców Tarnowa.

W celu zapewnienia stabilności realizowanych dostaw Grupa Azoty wykonała już szereg działań inwestycyjnych, związanych głównie z przebudową sieci przesyłowych ciepła. W najbliższym czasie wykonane zostaną kolejne inwestycje przez Grupę Azoty i MPEC, umożliwiające realizację umowy.

Podpisana umowa potwierdza, że Grupa Azoty to wiarygodny partner biznesowy, gwarantujący ciągłość i odpowiednią jakość w zakresie dostaw ciepła. Co ważne, nasze porozumienie wpisuje się również w założenia Europejskiego Zielonego Ładu, ponieważ część energii będzie pochodzić z tzw. ciepła odpadowego wytwarzanego w procesach przemysłowych – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Cena sprzedaży ciepła będzie zatwierdzana przez niezależną instytucję, jaką jest Urząd Regulacji Energetyki, co dla odbiorcy ciepła będzie gwarancją nieprzekraczania uzasadnionego poziomu kosztów wytwarzania i przesyłu.

Cieszę się, że wspólnie z MPEC udało nam się wypracować umowę, która pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo energetyczne tarnowian. Jestem przekonany, że inwestycje poczynione w celu realizacji umowy, szybko się zwrócą – komentuje Zbigniew Paprocki, Członek Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy Azoty S.A.

Współpraca z Grupą Azoty otwiera kolejny etap działań podejmowanych przez MPEC Tarnów, których celem jest osiągnięcie parametrów efektywnego systemu ciepłowniczego w Tarnowie, ochrona środowiska i ograniczenie globalnego ocieplenia – mówi Tadeusz Sieńczak, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Technicznych MPEC Tarnów.

Zawarta umowa zacieśnia dobre relacje MPEC Tarnów z Grupą Azoty – podkreśla Piotr Augustyński Prezes Zarządu MPEC Tarnów. Chciałbym zaznaczyć, że w efekcie tej umowy zredukujemy zużycie węgla, dzięki czemu poprawi się jakość powietrza, którym oddychają mieszkańcy miasta i regionu.

Źródło: Grupa Azoty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe