Tarnów. Będą podświetlane kolejne przystanki autobusowe

  • 11.08.2021, 13:52
  • Daria Kurczab
wg.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Tarnowie jest w sumie ponad 200 wiat przystankowych. Nie we wszystkich wariantach istnieje możliwość ich podświetlania. Takie, które ją mają, są montowane w mieście od połowy 2016 roku. Stare wiaty są systematycznie zastępowane nowymi, wyposażonymi w możliwość montażu odpowiednich instalacji.

- Wszelkie nowe wiaty, jakie montujemy na terenie miasta, są wiatami, które posiadają wewnętrzną instalację elektryczną do podświetlania. Podświetlane są głównie: gablota rozkładowa, kaseton z nazwą przystanku oraz jeżeli wiata posiada gablotę reklamową, to również ta gablota reklamowa jest podświetlana – mówi Wiesław Kozioł.

Oświetlenie przystanków zasilane jest z lamp ulicznych.

- W momencie, kiedy zaświecają się lampy uliczne, świeci się również wiata – mówi Wiesław Kozioł.

Oświetlenie wiat przystankowych jest konieczne, by pasażerowie mogli bezpiecznie oczekiwać na autobus.

- Znacznie lepiej oczekuje się na autobus na przystanku, który ma podświetlenie w nocy niż na przystanku, który tego podświetlenia nie ma – mówi Wiesław Kozioł.

Obecnie oświetlone są 44 wiaty autobusowe w mieście. W trakcie postępowania przetargowego zostanie wyłoniona firma, której zadaniem będzie wykonanie przyłączy energetycznych do podświetlenia ponad 20 kolejnych.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe