Region. IMGW ostrzega przed burzami z silnymi porywami wiatru, lokalnie może spaść grad

  • 05.08.2021, 13:15
  • Źródło: Powiat tarnowski
Region. IMGW ostrzega przed burzami z silnymi porywami wiatru, lokalnie… Tarnowska.tv
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia, a dla niektórych powiatów, nawet trzeciego stopnia.

Najtrudniej ma być w powiatach: tarnowskim, brzeskim, dąbrowskim, nowosądeckim i gorlickim. Tam dziś od godziny 15-tej do jutra do 10-tej. Obowiązuje ostrzeżenie 3-go stopnia. Wysokość opadu miejscami od 80 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Lokalnie grad.

Przypominamy, że w powiecie tarnowskim działa już innowacyjny, najnowocześniejszy w Polsce system ostrzegania przeciwpowodziowego.

Każdy zainteresowany mieszkaniec może po zasubskrybowaniu otrzymywać komunikaty z ostrzeżeniami SMSem lub e-mailem. Skanujący chmury, supernowoczesny radar pogodowy w Falkowej swoim zasięgiem obejmuje obszar w promieniu około 70 kilometrów. Wykorzystuje on najnowsze dostępne na rynku światowym technologie i rozwiązania techniczne, aby ostrzegać mieszkańców i pomagać im w ratowaniu cennego mienia, a także dostarczać informacje służbom ratowniczym.

Aby otrzymywać komunikaty o ostrzeżeniach SMS i/lub email, należy włączyć subskrypcję na stronie internetowej, lub zastosować się do instrukcji na zdjęciu:

Źródło: Powiat tarnowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe