Radni zdecydowali - starosta zarobi mniej

  • 13.07.2018, 16:21
  • Wioletta Zarębska
tar-2018-07-13-radni-zdecydowali-starosta-zarobi-mniejcon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
17 głosów za, 2 przeciw a 6 radnych wstrzymało się. To wynik głosowania ws. obniżenia pensji starosty tarnowskiego – tym samym radni podczas specjalnie zwołanej sesji nadzwyczajnej zgodzili się by starosta tarnowski otrzymywał o 20 % niższe wynagrodzenie. Przypomnijmy, że podczas pierwszego głosowania w tej sprawie – w trakcie ostatniej sesji - uchwała nie przeszła. Gdyby więc i tym razem radni nie podnieśli ręki "za", Roman Łucarz mógłby nie otrzymać wynagrodzenia za miesiąc lipiec.

W sumie za pełnienie funkcji starosty Roman Łucarz po obniżce zarobi nieco ponad 7 tys. zł na rękę. Jak tłumaczy przewodniczący rady powiatu tarnowskiego Paweł Smoleń - takie same uchwały muszą przegłosować też samorządy w całym kraju.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe