Opóźnia się otwarcie wyremontowanej przeprawy promowej w Otfinowie

  • 04.08.2021, 12:25
  • Wioletta Zarębska
wydluza-sie-remontu-przeprawy-promowej-w-otfinowe.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do końca lipca miał trwać remont przeprawy promowej w Otfinowie. Prace przedłużyły się ze względu na to, że dźwig, który znajduje się na terenie inwestycji okazał się za mały by zwodować prom. Jak informuje starosta tarnowski przeprawa nieczynna będzie do połowy sierpnia.

- To mogę zagwarantować, że za dwa tygodnie prom na pewno będzie zwodowany, będzie kursował i będzie służył naszym mieszkańcom. Oczywiście, jeżeli chodzi o czas jego kursowania to będzie on taki sam jak wcześniej – zapewniał starosta tarnowski Roman Łucarz.

Przypomnijmy, że remont przeprawy promowej rozpoczął się w maju. Od tamtego czasu w tym miejscu nie ma możliwości przebycia rzeki Dunajec. Remont był jednak konieczny, bo przeprawa wymagała kompleksowego odnowienia. Taka inwestycja pozwoli na przedłużenie świadectwa zdolności żeglugowej.

- Jeżeli chodzi o ten prom to był to remont, który wynika z terminów przydatności do użytkowania promu – dodawał Roman Łucarz.

Na czas remontu mieszkańcy głównie z terenu gminy Żabno czy powiatu dąbrowskiego mogą korzystać z położonej nieopodal przeprawy w Siedliszowicach.

- Czas pracy promu został wydłużony na ten czas remontu promu w Otfinowie. Myślę, że mieszkańcy też doceniają, bo odległość między jednym a drugim promem jest naprawdę niewielka i tu jeśli chodzi o czas dojazdu do swoich posesji czy do swoich pół wydłużył się może o kilka, kilkanaście minut – mówił Roman Łucarz.

Dodajmy, że Starostwo Powiatowe w Tarnowie planuje remont promu w Siedliszowicach na przyszły rok.

ZOBACZ TAKŻE: Prom w Otfinowie został unieruchomiony do końca lipca

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe