In vitro dla Tarnowa – trwa zbiórka podpisów

  • 03.08.2021, 15:27
  • Wioletta Zarębska
in-vitro-dla-tarnowa-trwa-zbiorka-podpisow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa zbiórka podpisów pod projektem "In vitro dla Tarnowa" pomysłodawcy potrzebują poparcia przez minimum 300 osób zamieszkałych na terenie miasta. Pierwsza zbiórka podpisów już się odbyła, jak mówi Jacek Jabłoński odzew mieszkańców miasta był pozytywny.

- Te osoby, z którymi rozmawialiśmy to rzeczywiście zdecydowana większość bardzo pozytywnie reaguje. Zebraliśmy sporo tych podpisów. Nie mam żadnych obaw co do tego, że uda się zebrać tę minimalną liczbę, która jest wymagana. Też ważne są takie rozmowy z ludźmi, bo oni się dopytują, zapoznają z problemem. Możemy im sporo wyjaśnić, także to jest bardzo wszystko pozytywne – wyjaśniał Jacek Jabłoński, lider Wiosny w Tarnowie.

Równolegle toczy się postępowanie mające na celu zweryfikowanie poprawności złożonego wniosku. Wyjaśniamy, że pomysł "In vitro dla Tarnowa" to inicjatywa obywatelska i w odróżnieniu od pomysłów zgłaszanych przez radnych taka procedura wymaga dokładnego sprawdzenia pod kątem formalnym.

- Ona jest dosyć skomplikowana, bo to jest projekt związany z kwestiami zdrowotnymi, dlatego będzie jeszcze wymagana pozytywna opinia specjalnej agencji taryfikacji medycznej i o to wystąpi miasto w momencie jak my złożymy te podpisy. Dlatego też nie chcielibyśmy tej procedury zbytnio przedłużać – tłumaczył Jacek Jabłoński z Wiosny.

Najprawdopodobniej projekt "In vitro dla Tarnowa" trafi pod obrady sesji Rady Miejskiej po wakacjach.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe