Awaryjne lądowanie w Tarnowcu. W samolocie doszło do awarii silnika

  • 03.08.2021, 12:52
  • Gabriela Kudła
Awaryjne lądowanie w Tarnowcu. W samolocie doszło do awarii silnika
Dziś (3.08) z samego rana dyżurny tarnowskiej policji otrzymał bardzo niepokojąco brzmiące zgłoszenie o wypadku samolotu, do którego doszło pod Tarnowem, około godz. 8.30 w miejscowości Tarnowiec. Podczas wykonywania lotu szkoleniowego ultralekkim samolotem, na trasie Łososina Dolna–Tarnów doszło do awarii silnika. 45-letni pilot lecący z 33-letni kursantem podjął decyzję o lądowaniu maszyny.

Na dogodne miejsce do manewru wybrał on łąkę w Tarnowcu. Próba lądowania zakończyła się pomyślnie. Pilot „posadził” samolot na trawiastym terenie. Jednak podczas wytracania prędkości doszło do uszkodzenia koła. Na szczęście załoga samolotu cała i zdrowa bezpiecznie opuściła maszynę.

Na miejscu wypadku od rana pracuje grupa śledczych z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, która zabezpiecza ślady i dowody, niezbędne do wyjaśnienia jego przebiegu. O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Zarówno prowadzący samolot pilot jak i szkolący się mężczyzna byli trzeźwi. Na pytania dotyczące bezpośredniej przyczyny wypadku odpowie dochodzenie.


Źródło: KMP Tarnów. 

Gabriela Kudła

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe