Największa inwestycja drogowa w powiecie tarnowskim będzie wykonana w ramach Polskiego Ładu?

  • 02.08.2021, 15:58
  • Wioletta Zarębska
najwieksza-inwestycja-drogowa-w-powiecie-tarnowskim-bedzie-wykonana-w-ramach-polskiego-ladu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Siepietnica-Lubaszowa to droga, którą władze powiatu tarnowskiego chciałyby wyremontować za pieniądze z Polskiego Ładu. Inwestycja według wstępnych szacunków mogłaby kosztować około 150 milionów złotych, a dofinansowanie z rządowego programu miałoby pokryć nawet 95 % tej ceny. Za te pieniądze udałoby się wyremontować ponad 22 km drogi łączącej powiat tarnowski z powiatem jasielskim.

- Ta droga to jest prawie 23 kilometry, tam jest kilka mostów, są również osuwiska na tym terenie. Teren jest bardzo trudny jeśli chodzi o wykonanie, droga jest również bardzo ruchliwa, często uczęszczana. Ona łączy dwa województwa: podkarpackie i małopolskie, dlatego też uważamy, że ta inwestycja powinna być realizowana – wyjaśniał starosta tarnowski Roman Łucarz.

Aby móc sięgnąć po pieniądze z Polskiego Ładu potrzebna była sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Tarnowskiego. Po spełnieniu formalności starostwo powiatowe będzie mogło ubiegać się o środki na tę inwestycję. Jeśli uda się pozyskać pieniądze przetarg na remont drogi będzie ogłoszony w trybie "Zaprojektuj i zbuduj".

- Nie mamy niestety projektu na tę drogę, jedynym sposobem na to ażeby złożyć ten wniosek jest ogłoszenie i rozstrzygnięcie przetargu na tzw. program funkcjonalno-użytkowy i ten przetarg został rozstrzygnięty, jesteśmy na etapie podpisania umowy, potem wniosek zostanie złożony. Kiedy otrzymamy te pieniądze, a liczymy na to, bo wiemy, że pierwsza inwestycja, która jest zgłoszona, nie jest objęta żadnym limitem jeżeli chodzi o środki finansowe. Pragniemy i tak musimy zrobić – w ciągu pół roku od otrzymania promesy – ogłosić przetarg na tę drogę i jedyną możliwością jest tylko system zaprojektuj i zbuduj – wyjaśniał Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Oprócz środków na remont drogi Siepietnica-Lubaszowa powiat tarnowski stara się też o promesę na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Grabno oraz na stworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w miejscowości Wierzchosławice.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe