Niebezpieczne wypadki z udziałem maszyn rolniczych w regionie tarnowskim

  • 29.07.2021, 20:51
  • Gabriela Kudła
Niebezpieczne wypadki z udziałem maszyn rolniczych w regionie tarnowskim…
Miesiące letnie dla rolników to czas nasilonych prac polowych. Praca kombajnów i innych maszyn rolniczych mogą stwarzać zagrożenie dla ich operatorów, a także innych osób znajdujących się w pobliżu. Zły stan techniczny użytkowanych maszyn i urządzeń, wykonywanie wielu różnorodnych i wyczerpujących czynności jednocześnie. Do tego spiętrzenie pracy i pośpiech, który towarzyszy zmiennym warunkom pogodowym, to najczęstsze przyczyny wypadków.

W regionie tarnowskim miały już miejsce dwa takie wypadki. Jeden z nich w Zakliczynie. Podczas odblokowywania hedera, w którym utkwiły gałęzie, niespodziewanie elementy zostały wprawione w ruch i doszło do wypadku. Mężczyzna doznał na szczęście, jedynie urazu łydki.

Drugi poważny wypadek miał miejsce w Rzepienniku podczas orki. 69-letni mężczyzna został przygnieciony kabiną traktora, który na wzniesieniu się przewróciła. Konieczna była interwencja strażaków. Mężczyzna trafił do tarnowskiego szpitala z urazem nogi.

W związku z rozpoczynającymi się żniwami policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności.

Źródło: KMP Tarnów. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe