Oficjalne rozpoczęcie budowy nowej siedziby Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie

  • 28.07.2021, 18:57
  • Gabriela Kudła
budowa-nowej-siedziby-centrum-kultury-i-bibliotek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Szczucinie powstanie nowa siedziba Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek. Te plany nie są już dalekosiężne, ponieważ to właśnie dziś rozpoczęły się tam oficjalne prace nad jego budową.

 - Z ogromną przyjemnością a nawet i radością, w dzisiejszym dniu, rozpoczeliśmy, oczekiwaną od wielu lat inwestycję, budowy domu kultury, czy siedziby samorządowego centrum kultury i bibliotek, z tymi wszystkimi funkcjami, z domem kultury, z biblioteką a także z kinem - mówi Jan Sipior, burmistrz Szczucina. 

 

Oficjalnemu  rozpoczęciu prac przy budowie centrum towarzyszył Wojewoda Małopolski - Łukasz Kmita. 

 - Marzenia o nowoczesnym obiekcie, można powiedzieć, można powiedzieć obiekcie który będzie spełniał funkcję i edukacyjną i kulturalną w ramach, w ramach, można powiedzieć pewnej, pewnego zespołu kulturalno-oświatowego, marzenia dzisiaj stały się rzeczywistością, trzymamy kciuki za wykonawcę, wiemy o tym że inwestycja jest wymagająca ale jak udało nam się dowiedzieć, wykonawca jest przygotowany aby szybko wejść na teren budowy, zresztą widać że te prace, już się rozpoczęły i  chyba wspólnie z panem posłem i z panem burmistrzem, ale przede wszystkim z pracownikami, nie możemy się doczekać kolejnego etapu, w tym kolejnym etapie, będzie uroczyste otwarcie tego obiektu - mówi Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski. 

 

Gmina na tę inwestycję uzyskała dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Samorządowych w wysokości ponad 4,5 miliona złotych. 

 - Symboliczne wbicie łopaty czy rozpoczęcie symboliczne budowy tego jakże ważnego na terenie nie tylko samego Szczucina, obiektu kulturalnego ale również z pewnością będzie służył całemu Powiślu Dąbrowskiemu. Bardzo się cieszę i gratuluje panu burmistrzowi, że doprowadził do tej skutecznej, to tego skutecznego przedsięwzięcia i w końcu tak długo oczekiwany obiekt kultury, czytelnictwa powstanie na terenie tutaj gminy Szczucin i przede wszystkim to będzie miejsce tworzenia tej kultury ale również szlifowania talentów i dla tych najmłodszych - mówi Wiesław Krajewski, Poseł na Sejm RP.


Zakończenie realizacji tej inwestycji planowane jest na grudzień 2022 roku.

- Innowacyjność tego przedsięwzięcia polega przede wszystkim na tym, że chcemy stworzyć bazę kulturalną dotyczącą wszystkich sfer tego działania, czyli dom kultury także biblioteka także kino i także właśnie działania edukacyjne - dodaje Jan Sipior.


Podczas swojej wizyta na Powiślu Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz poseł Wiesław Krajewski  wizytowali także pozostałe inwestycje, które realizowała Gmina Szczucin z pomocą rządową. 

 

 - W roku ubiegłym wykonaliśmy dwie znaczące dla nas drogi, z funduszu dróg samorządowych w wysokości, ten fundusz dla naszych gmin wynosił 3 mln złotych, te drogi służą już mieszkańcom, a aktualnie realizujemy także z tarczy antykryzysowej przeznaczonej przez rząd dla naszej gminy, kanalizacje sanitarną w miejscowości Szczucin i miejscowości Lubasz - mówi Jan Sipior.

Dodajmy, że nowa siedziba Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek ma mieścić się przy szkole podstawowej w Szczucinie. Szacowany koszt tej inwestycji to 9 milionów złotych. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe