Tarnów. Więcej ścieżek dla rowerów

  • 28.07.2021, 09:11
  • Daria Kurczab
Tarnów. Więcej ścieżek dla rowerów
Jeszcze w lipcu poznamy wykonawcę dokumentacji projektowej koniecznej do zbudowania czterech odcinków ścieżek rowerowych. – To początek realizacji najnowszych planów dotyczących rozbudowy i uzupełnienia istniejącej sieci ścieżek w mieście – mówi Artur Michałek, dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Projekty dotyczą ścieżek rowerowych wzdłuż ulic: Dworcowej, Niedomickiej, Nowy Świat i alei Piaskowej. Wszystkie będą miały nawierzchnię bitumiczną. Natomiast ciągi piesze, które powstaną wzdłuż nich, zostaną wykonane z kostki betonowej. Tylko wzdłuż ul. Dworcowej – z uwagi na uwarunkowania historyczne, a co za tym idzie ochronę konserwatora zabytków – planowana jest nawierzchnia brukowa. Rozwiązania projektowe mają uwzględniać potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Nowe odcinki muszą być połączone z istniejącymi ścieżkami rowerowymi i ciągami pieszo-rowerowymi. Projekt budowy ścieżki, która powstanie wzdłuż Dworcowej uwzględni jej połączenie z kolejnym planowanym odcinkiem – wzdłuż węzła przesiadkowego Krakowska Planty, który powstanie jeszcze tego lata. Na ul. Niedomickiej ścieżka będzie biegła od budynku szkoły (tu zostanie zamontowana stacja obsługi rowerów) do ul. Mroźnej. Istniejące przejście dla pieszych ma być przebudowane – tak by możliwy był tam również przejazd rowerowy – i wyposażone w specjalne oświetlenie.
Wzdłuż ulicy Nowy Świat ścieżka zostanie poprowadzona od Romanowicza do Słowackiego. Przy parku Strzeleckim rowerzyści będą mieli do dyspozycji stację obsługi pojazdów. 
Aleja Piaskowa zaoferuje miłośnikom jednośladów ścieżkę, a spacerowiczom wygodny ciąg pieszy. Droga rowerowa zostanie poprowadzona za przystankiem autobusowym, którego nawierzchnia zostanie wymieniona. 
Na przygotowanie dokumentacji projektowej wykonawca, wyłoniony w drodze przetargu, będzie miał 4 miesiące od momentu podpisania umowy.

 

 

 

 

Źródło: UM Tarnów

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe