Gmina Lisia Góra wciąż liczy straty po nawałnicy

  • 27.07.2021, 14:37
  • Gabriela Kudła
lisia-gora-liczy-straty-po-nawalnicy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kilkanaście zerwanych dachów z domów i budynków gospodarczych, setki połamanych drzew, zerwane słupy energetyczne i podtopienia, to skutki nawałnicy, która przeszła przez Gminę Lisia Góra w zeszłym tygodniu. Mimo że od nawałnicy, która przeszła przez region minęło już trochę czasu wciąż trwa tam wielkie sprzątanie i liczenie strat.

- Bardzo serdecznie z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim służbom, które zareagowały natychmiast, bardzo serdecznie dziękuje Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Lisia Góra, jak również sąsiednich gmin, za wielką i natychmiastową pomoc, wielkie zaangażowanie. Dziękuje Państwowej Straży Pożarnej, dziękuje pracownikom urzędu gminy, bo mimo niedzielnego popołudnia natychmiast osoby odpowiedzialne za pewien zakres czynności, który był niezbędny podczas takiej sytuacji, ruszyły do pomocy, do swojej pracy, do działań - mówi Arkadiusz Mikuła, wójt Gminy Lisia Góra. 

Poszkodowani mieszkańcy mogli liczyć na jednorazowe wsparcie ze strony samorządu. 

- Bardzo, bardzo szybko pomoc i reakcja zwłaszcza tak pomoc finansowa, ze strony Urzędu Wojewódzkiego nastąpiła poszkodowane rodziny dostały po 6 tysięcy złotych, wnioski były rozpatrywane bardzo szybko, są nadal niektóre jeszcze aktualizowane i uzupełniane. Ciągle to liczenie tak naprawdę tych strat jest robione - dodaje Arkadiusz Mikuła. 

Swoja pomoc zaoferował również Urząd Marszałkowski. 

- Naprawdę zaangażowanie wszystkich w tych trudnych okolicznościach i solidarność, była widoczna na każdym kroku, ludzie pomagali sobie nawzajem i to było taką namiastką nadziei w tej trudnej i bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Pewnie naprawa, remont, odbudowa, tych wszystkich zniszczonych budynków, zniszczonych elementów podwórek, altan, dróg, rowów, to są pewnie miliony złotych, jak to tak naprawdę policzymy i pewnie wiele tygodni, miesięcy tej ciężkiej i trudnej pracy przed nami - mówi Arkadiusz Mikuła. 

Przypomnijmy, że potężna nawałnica przeszła przez Gminę Lisia Góra w niedzielę 18 lipca. Zaledwie pół godziny wystarczyło aby niektórzy stracili dorobek życia. W sumie ze skutkami nawałnicy walczyło 240 strażaków z jednostek z całego powiatu tarnowskiego.  

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe