Błonie. Koniec z wyrzucaniem śmieci do przycmentarnego kontenera

  • 27.07.2021, 13:10
  • Gabriela Kudła
monitoring-przy-cmenatrzu-w-bloniu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy zamiast na wysypisko, wielogabarytowe rzeczy wyrzucają do przycmentarnego kontenera na odpady w podtarnowskim Błoniu. Pojawiają się opony, rowery, zabawki, odpady zielone, a nawet zderzaki, dlatego Straż Gminna z Gminy Tarnów znalazła na to sposób i zainstalowała monitoring.

 - Monitoring w miejscowości Błonie działa bardzo sprawnie, jest ustawiony pod kątem można powiedzieć naszych potrzeb. Natomiast do tej pory nie było stacjonarnego monitoringu, zamontowaliśmy tam foto pułapkę, ona również się sprawdza, ale mieliśmy pewne ograniczenia jeśli chodzi o odległości, wymianę baterii i tak dalej, dlatego urząd gminy Tarnów postanowił zakupić stacjonarny monitoring. Jest to kamera z rejestratorem, która całodobowo monitoruje ten obszar - mówi Arkadiusz Łucarz, komendant Straży Gminnej w Gminie Tarnów. 

Tylko przez 2 miesiące dzięki monitoringowi udało się złapać 7 sprawców, którzy podrzucili śmieci do cmentarnego kontenera. 

 - Czterech otrzymało już mandaty karne, natomiast w stosunku do trzech prowadzone są czynności wyjaśniające i prawdopodobnie zakończą się wnioskiem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Tarnowie - mówi Arkadiusz Łucarz. 

Z racji, że monitoring spełnił swoją rolę gmina planuje więcej takich inwestycji. 

 - Mamy zamiar zamontować monitoring jeszcze w kolejnych miejscowościach, między innymi Jodłówka-Wałki. Tam mamy troszkę ograniczone możliwości, ale będzie chcieli doprowadzić tam do segregowania tych odpadów. Również w innych miejscach publicznych Gmina Tarnów przeznacza odpowiednie środki na to, a żeby monitoring pozwalał nam w ujawnianiu sprawców wykroczeń - mówi Arkadiusz Łucarz. 

Zainstalowana kamera monitoruje również wejście na cmentarz. 

 - Jeżeli będzie coś się działo, będzie miała miejsce jakaś kradzież, na pewno monitoring pomoże ustalić sprawców. Natomiast jeśli będzie taka konieczność podejrzewam, że będą przeznaczone kolejne środki aby monitorować cmentarz w Błoniu. Od dłuższego czasu nie mamy jednak żadnej informacji ażeby na cmentarzu w Błoniu dochodziło do jakichś kradzieży - mówi Arkadiusz Łucarz. 

Każdą niepokojącą rzecz mieszkańcy mogą zgłaszać do straży gminnej drogą mailową, telefoniczną lub osobiście. 

 - Numer jest znany, 14 688 01 44, także zapraszamy chętnie do skorzystania z naszych usług. Jesteśmy po to, aby państwu pomagać, no i jak widać tutaj miejscowość Błonie jest tego przykładem, mamy nadzieje, że kwestia miesiąca, dwóch i kwestia śmieci poza cmentarnych będzie w kontenerze dużo mniejsza. kontenerem będzie tutaj - dodaje Arkadiusz Łucarz. 

Dodajmy, gmina Tarnów za jeden kontener odpadów cmentarnych płaci 750 zł, natomiast kwota ta może wzrosnąć do 1500 zł, jeżeli w kontenerze znajdą się inne odpady.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe