Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa w Brniu

  • 25.07.2021, 22:14
  • Wioletta Zarębska
powiatowy-dzien-bezpieczenstwa-w-brniu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zlot Pojazdów Zabytkowych, pokaz nowoczesnego sprzętu policyjnego i strażackiego, pokaz tresury psa policyjnego, nauka pierwszej pomocy oraz wiele innych atrakcji czekało na uczestników Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa w Brniu. Impreza przyciągnęła sporo mieszkańców powiatu dąbrowskiego i regionu. Wszyscy nasi rozmówcy zgodnie podkreślali, że takich wydarzeń potrzeba:

- Bardzo dobre to jest, bo w naszych miejscowościach nie ma takich imprez na co dzień. Widzicie sami ile tu jest pojazdów, samochodów a ludzie mają wszystko. I rowery stare i samochody. Człowiek nawet nie pamięta, choć mam tyle lat to takich samochodów jak tutaj są to nie pamiętam.

- Podoba mi się bardzo jest bardzo dużo samochodów, dopisała frekwencja.

- Jest wojsko, można wsiąść do straży, rozdają zawieszki, można wygrać coś, rower. Jest bardzo fajnie.

- Mi się najbardziej podoba ta karetka, bo lubię takie rzeczy.

- Widziałam tutaj ciekawy pokaz tresowania psa, dowiadujemy się wielu rzeczy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o bezpieczeństwie nad wodą. Dzieci mogą uczestniczyć w wielu konkursach i zabawach i spędzić przyjemnie niedzielne popołudnie.

Przy Zespole dworsko-parkowym w Brniu pojawiły się prawdziwe tłumy. Jedno podziwiali unikatowe egzemplarze starych samochodów, inni z zaciekawieniem oglądali sprzęt, który prezentowały służby. Z kolei na najmłodszych czekała moc atrakcji. Jak wyjaśniają organizatorzy, data wydarzenia jest nieprzypadkowa.

- 25 lipca przypadają imieniny św. Krzysztofa – patrona kierowców i dlatego zdecydowaliśmy się, że właśnie dzisiaj zorganizujemy tę imprezę. Jest ona związana, z tym że powołaliśmy kilka miesięcy temu do życia powiatową radę bezpieczeństwa ruchu drogowego, jednym z jej zadań jest właśnie organizowanie takich imprez, które mają na celu propagowanie dobrych zachowań w ruchu drogowym – wyjaśniał starosta dąbrowski Lesław Wieczorek.

- Chcemy pokazać jak bezpiecznie można wypoczywać, ale również promować ten bezpieczny wypoczynek. Głównie tutaj chodzi o bezpieczeństwo na drodze dzieci i młodzieży, osób starszych, ale nie tylko. Jest to bezpieczeństwo też nad wodą, Bo na terenie powiatu znajdują się akweny wodne i bezpieczeństwo kierowców – dodawała asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na Powiatowym Dniu Bezpieczeństwa oprócz prezentacji takich służb jak policja, straż pożarna czy pogotowie, obecni byli też reprezentanci wojska polskiego, straży granicznej, a nawet Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wix
Wix 26.07.2021, 12:52
Już większej dziury nie mogli znaleźć żeby zorganizować takie coś

Pozostałe