Stracił 140 tysięcy chcąc zarobić na bitcoinach. Tarnowska policja ostrzega przed oszustami

  • 23.07.2021, 15:56
  • Wioletta Zarębska
stracil-140-tysiecy-chcac-zarobic-na-bitcoinach-tarnowska-policja-ostrzega-przed-oszustami.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowska policja znów przestrzega przed oszustami. Stracić można sporo pieniędzy klikając w linki ukryte w wiadomościach SMS, lub angażując się w chęć zarobienia na bitcoinach. W ostatnim czasie mieszkaniec regionu stracił w ten sposób aż 140 tysięcy złotych.

- Takich zgłoszeń mamy bardzo dużo, albo za pośrednictwem telefonów komórkowych klikamy w nieodpowiedni link, przekazujemy w takiej kopii strony bankowej swoje wszystkie dane a tym samym przekazujemy całą naszą informację dotyczącą bankowości elektronicznej, ewentualnie właśnie próbowani, namawiani na jakiś niesamowity zysk w bitcoinach, czy w elektronicznych możliwościach zdobycia niesamowitych pieniędzy również mamieni tym oszustwem przekazujemy swoje informacje, pieniądze – wyjaśniał asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

W ten sposób oszust przejmuje dane do bankowości internetowej i okrada nas z pieniędzy.

- Zostają nam z konta wyprowadzone pieniądze. Albo o tym wiemy, albo wręcz patrzymy jak one znikają i nie możemy nic z tym w tym momencie zrobić – wyjaśnia oficer prasowy KMP w Tarnowie.

W taki sposób skradzione pieniądze bardzo trudno odzyskać.

- Nie jest to stuprocentowa wykrywalność i nigdy nie będzie. Jest to bardzo trudne do namierzenia, bardzo trudne do znalezienia, a jeszcze trudniejsze do identyfikacji osoby z danym oszustwem elektronicznym. Najczęściej takie osoby pracują poza granicami naszego kraju, te konta są w ogóle poza Unią Europejską i takie odzyski muszą prowadzić specjaliści wysokiej klasy, którzy zajmują się cyberprzestępczością w komendach wojewódzkich – dodawał asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Policja przestrzega, że najlepszą receptą na ochronę przed oszustami jest prewencja i czujność.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe