Jak wydać wydać 3,5 miliona euro? To kłopot tarnowskich urzędników

  • 21.07.2021, 15:23
  • Wioletta Zarębska
jak-wydac-wydac-35-miliona-euro-czyli-klopot-tarnowskich-urzedniow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnów otrzymał 3,5 miliona euro z Funduszy Norweskich. Środki pochodzą z programu "Rozwój lokalny", do którego miasto składając wniosek przygotowało szczegółowy plan związany z rozwojem kultury, podnoszeniem jakości życia mieszkańców czy wspieraniem rozwoju przedsiębiorczości. Ostatecznie dokument, który złożył Tarnów otrzymał najwięcej punktów w skali wszystkich wniosków.

- Z Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego została przeznaczona kwota dla 29 miast w równej kwocie właśnie 3,521 miliona euro dla każdego miasta na realizację pakietu programów, które zostały złożone w konkursie. My wygraliśmy tutaj konkurencję dosyć ostrą, bo pierwotnie 255 miast uczestniczyło w pierwszym etapie, w drugim – 54 miasta. Ostatecznie 29 uzyskało wsparcie – wyjaśniał Roman Ciepiela, prezydent miasta Tarnowa.

Mimo to pojawił się kłopot. Miasto wnioskowało o wiele więcej, a dokładnie o 10 milionów euro i na taką kwotę został napisany wniosek. W sumie dokument zawiera 87 projektów.

- Pierwotnie wnioskowaliśmy na 10 milionów euro, bo taka była maksymalna wartość w konkursie i taki projekt jest w tej chwili "na stole". Pytanie jest co dalej, bo nie mamy konkretnych wytycznych jak realizować przy mniejszym dofinansowaniu. To oczywiście było możliwe regulaminem. Pierwotnie ministerstwo zamierzało około 10 miast wybrać i podzielić kwotę 102 milionów euro, które był na te miasta dostępne. W tej chwili tych środków mamy można powiedzieć 3 razy mniej i pytanie, w jaki sposób realizować dalej program nie zmieniając warunków, które w nim zawarliśmy – zastanawiał się Rafał Koścień dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta.

W ramach środków miasto zamierzało m.in. stworzyć Centrum Dialogu czy Centrum Usług Wspólnych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe