Bezpieczna zmiana koloru oczu soczewkami

  • 20.07.2021, 20:36 (aktualizacja 23.07.2021, 10:06)
Bezpieczna zmiana koloru oczu soczewkami

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Nie da się ukryć, że kolor oczu ma ogromne znaczenie. To nie tylko ważny element naszego wyglądu, lecz także wskazówka na temat niektórych predyspozycji zdrowotnych. W uzyskaniu konkretnej barwy tęczówki zasadnicze znaczenie mają czynniki genetyczne. To, czy będziemy mieli oczy niebieskie, zielone, brązowe czy czarne, dziedziczymy po naszych przodkach. Sam kolor oczu jest zależny od ilości w nabłonku tęczówki (struktury otaczającej źrenicę) pigmentu zwanego melaniną. Właśnie z tego powodu niektóre kolory oczu są spotykane częściej, a inne rzadziej. Najpopularniejszy, tj. brązowy kolor oczu ma około 70-90% ludzi, w zależności od rejonu zamieszkania. Bez względu na to, jaki odcień mają twoje oczy, prawdopodobnie choć raz zastanawiałeś się, jak wyglądałbyś w innym. To marzenie można dziś spełnić. Najprostszą i nieinwazyjną metodą zmiany koloru oczu jest noszenie kolorowych szkieł kontaktowych.

 

Szybka zmiana koloru oczu dzięki soczewkom!

 

Kolor oczu to cecha indywidualna. Barwa tęczówki jest unikatowa i niepowtarzalna u każdego człowieka. Jak się okazuje, wiele osób zastanawia się, jak wyglądałaby w innym kolorze oczu. Do niedawna o szybkiej i nieinwazyjnej zmianie barwy tęczówek można było tylko pomarzyć. Dostępne były co prawda metody chirurgiczne i laserowe, jednak nie dość, że wymagające od nas sporo poświęcenia (trzeba było przeprowadzić skomplikowany zabieg), to jeszcze dosyć kosztowne. Dziś zmiana koloru oczu jest właściwie na wyciągnięcie ręki. Wszystko za sprawą nowatorskiego wynalazku, jakim są kolorowe soczewki kontaktowe. Jest to specjalny wariant szkieł kontaktowych, których zadaniem jest zaakcentowanie lub całkowita zmiana istniejącego koloru oczu. Przy pomocy soczewek kolorowych można podkreślić naturalną barwę oka, lecz także nadać tęczówkom zupełnie inny wygląd. Soczewki kolorowe są dziś bardzo łatwo dostępne w sprzedaży. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może dodać swojemu spojrzeniu wyjątkowego charakteru. Ze szkieł kontaktowych zmieniających wygląd oczu korzysta się tak samo jak z każdych innych soczewek. Istnieją zarówno warianty jednodniowe, przeznaczone do jednorazowego stosowania, jak i modele wielokrotnego użytku (np. miesięczne), które są przystosowane do użytkowania przez określony czas. Jeżeli zdecydujemy się na wersje wielokrotnego użytku, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Codziennie po zdjęciu należy je oczyścić i zdezynfekować oraz przechowywać w specjalnym pojemniku. Takich zabiegów nie wymagają natomiast soczewki jednodniowe, które pod koniec dnia po prostu zdejmujemy i wyrzucamy do kosza, a nazajutrz wyjmujemy z blistra nową parę.

 

Soczewki kolorowe dla osób z wadami wzroku i bez


 

 

 

Soczewki kolorowe to soczewki typowo modowe. Nosimy je przede wszystkim ze względu na walory estetyczne, lecz nie tylko. Soczewki kolorowe występują zarówno z mocami, jak i bez. Korekcyjne szkła kontaktowe nie tylko zmieniają wygląd oczu, lecz także poprawiają widzenie w zależności od występującej wady. Użytkownikami kolorowych szkieł kontaktowych mogą zostać także osoby nieposiadające wady wzroku. Dla osób niemających problemów z widzeniem przeznaczone są soczewki kolorowe typu zerówki. W tym przypadku nie ma poprawy jakości widzenia, a same szkła spełniają wyłącznie funkcje ozdobne.

 

Soczewki kolorowe – najciekawsze modele

 

Jeśli chcesz poeksperymentować w ten sposób masz do wyboru wiele różnych opcji. Dzięki soczewkom kolorowym możemy uzyskać bardzo różne efekty. Jeśli chcesz hipnotyzować wzrokiem i dodać sobie odrobinę tajemniczości, wybierz czarne soczewki kontaktowe. Zupełnie inny charakter mają natomiast niebieskie soczewki – takimi szkłami zyskasz naprawdę oryginalny look i będziesz świetnie prezentować się w każdej sytuacji. A może chcesz naprawdę zaszaleć? Wybierz unikatowe i zachwycające soczewki wykorzystujące różne wzory!

 

Soczewki zmieniające kolor oczu – gdzie je kupić?

 

Soczewki kolorowe dostępne są prawie w każdym dobrym salonie optycznym, zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i internetowej. Takie rozwiązanie mają w swojej ofercie czołowi producenci szkieł kontaktowych, min. Alcon czy też marka EyeLove. Wybierając modele renomowanych producentów mamy pewność, że są one tak samo bezpieczne jak zwykłe soczewki kontaktowe. Kupując soczewki – nie tylko kolorowe, lecz i każde inne – zawsze kierujmy się zdrowym rozsądkiem i bezpieczeństwem naszych oczu. W tego rodzaju pomoce zaopatrujmy się wyłącznie w zaufanych miejscach.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe