W Tarnowie zapowiada się kolejna podwyżka za wywóz śmieci. Mieszkańcy mogą zapłacić nawet 84 złote miesięcznie

  • 20.07.2021, 18:17
  • Gabriela Kudła
84-zlote-za-smieci-w-tarnowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
84 złote, czyli o 60 złotych więcej niż dotychczas mogą zapłacić tarnowianie za wywóz odpadów segregowanych, jeśli w najbliższym czasie nie poprawi się sytuacja z sortowaniem śmieci. Informację o wszczęciu przez Prezydenta Miasta Tarnowa postępowania w sprawie możliwej zmiany ceny Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa umieściła na swoich blokach.

 - Jest to bardzo niekorzystne rozwiązanie dla mieszkańców więc uznaliśmy, że trzeba naszych mieszkańców poinformować i po edukować, chociaż nie czujemy się tutaj winni temu, że do tej pory nie było tej edukacji. W naszym pojęciu ta sprawa leży po stronie miasta - mówi Zbigniew Sipiora, prezes Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

Zdaniem prezesa Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, wyliczona miesięczna opłata za wywóz śmieci niesegregowanych może być nie do końca rzetelna.

 - Każda opłata powinna być w odpowiedni sposób skalkulowana. Jeśli miasto czy  MPGK skalkulowało taką opłatę na poziomie 84 złotych, to jest jedno pytanie, czy ta firma nie jest dla nas za droga. A czy nie powinno się zastanowić, nad czym czy może ogłosić przetarg i powierzyć to innej firmie, która byłaby tańsza. To nie jest tylko w ten sposób, że jak nie mamy rozwiązania, to walimy w głowę mieszkańców i niech płacą. To nie tak - dodaje Zbigniew Sipiora.

Informacja pojawiła się po kontrolach Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które wykazały, że wielu mieszkańców  nie segreguje śmieci.

 - Jeżeli to są jednostkowe  przypadki, no to można byłoby sprawę odpuścić. to było na zasadzie stwierdzono tak, rozpoczynamy, wdrażamy procedury. Nawet nie wiemy, na jakim etapie ta procedura jest, ale z ostrożności zwróciliśmy się do mieszkańców, uważajcie, bo wszyscy będziemy mieć z tego tytułu problemy - mówi Zbigniew Sipiora.

Dodajmy, że obecnie stawka za śmieci od osoby wynosi 24 złote miesięcznie. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jasio Buntowniczek
Jasio Buntowniczek 21.07.2021, 22:29
84 zl / osobę? Czyli rodzina 4 osoby to czynsz wzrośnie o 320 zł! A co robi w tej sprawie TSM? Uchwala RM Tarnowa z tamtego roku i nikt nie protestował? Czyli TSM zgadza się na zamordowanie finansowe rodzin. Ludzie będą mieli zaległości czynszowe i jeszcze MPGK chce aby TSM myl pojemniki BIO! Wiecie o tym?? To tez będzie dodatkowy koszt. I nikt nic nie mówi. TSM sie zgada jak potulne baranki na wszystko co miasto chce; a co tam! Przecież nie oni będą płacić. A może TSM złoży protest? Odpady BIO bez worków? Jak to sonie wyobrażacie?? Cieknące resztki z arbuza i pomidorów w papierowej torbie? Zanim zajdziesz do śmietnika to będzie leżeć na chodniku. Niech MPGK daje worki Biodegradowalne jakie "RZĄD" sobie życzył i będą w workach bio odpady BIO. Inne odpady umyj, posortuj według instrukcji. U Niemca nie ma ideałów. Sortują ale bez paranoi.
****************************************
Jeśli podniosą opłaty - jest proste rozwiązanie!! BIO wrzucamy do zmieszanych i po problemie. Do BIO wrzuć gałązkę, kolorowy kwiatek i szczyptę trawy. I nic więcej. Niech sobie robią kontrole i zdjęcia.
Urzędowe barbarzyństwo! Ludzie!! Pobudka! Protestujcie i dzwońcie do TSM i MPGK I Prezydenta i domagać się wycofania tych decyzji bo nas zaorają wzdłuż i w poprzek. Nie dajcie se okradać przez wymysły stawek zza biurka. Oni maja NAM POMÓC a nie terroryzować!
A MOPS co na to? Będzie pozycja w dodatku mieszkaniowym??
Jak zwykle nie bo nikt nic nie wie bo ustawa bo ble ble ble ple ple ple.
Do dzieła obrony!

Pozostałe