Nowe kierunki w PWSZ w Tarnowie

  • 20.07.2021, 13:40
  • Wioletta Zarębska
nowe-kierunki-w-pwsz-w-tarnowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dwa nowe kierunki są dostępne dla kandydatów na studentów w tarnowskiej PWSZ. Chętni będą mogli studiować chemię stosowaną oraz położnictwo. Na utworzenie tego drugiego z kierunków uczelnia dopiero co otrzymała zgodę.

- Jest to trzeci medyczny, czy okołomedyczny kierunek w naszej ofercie - mówię o położnictwie. Są to studia licencjackie pierwszego stopnia. Ciągle potrzeba wielu pielęgniarek, wielu położnych my na tych kierunkach kształcimy i bardzo się cieszę, że też pozytywna zgoda, opinia z ministerstwa nadeszła – wyjaśniał Piotr Kopa, rzecznik prasowy PWSZ w Tarnowie.

Drugą nowością jest chemia stosowana jako osobny kierunek.

- Do tej pory mieliśmy chemię licencjacką i tam wśród specjalności była do wyboru chemia stosowana, ale licencjacka. Tym razem mówimy o chemii stosowanej inżynierskiej. Osobny kierunek, siedmiosemestralne studia, wszystko w profilu praktycznym, czyli przygotowujące młodych ludzi już nie tylko do kontynuacji na studiach magisterskich, ale od razu do wejścia na rynek pracy – tłumaczył Piotr Kopa z PWSZ w Tarnowie.

Na kierunek chemia stosowana przez kilka ostatnich dni kandydaci już mogli rekrutować się, z kolei na położnictwo będzie można to zrobić dopiero w drugim naborze.

Dobrą wiadomością dla wszystkich tych, którzy chcą złożyć na studia jest to, że PWSZ w Tarnowie przesuwa termin dodatkowego naboru na sierpień.

- Żeby umożliwić wszystkim chętnym łatwiejszy nabór, senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej podjął uchwałę dotyczącą przyspieszenia naboru uzupełniającego. Zwyczajowo ten nabór drugi odbywał się od 1 do 14-15 września, tym razem rozpocznie się on 9 sierpnia i potrwa do 17 września – dodawał Piotr Kopa.

Dodajmy, że tarnowska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa obecnie w swojej ofercie ma 23 kierunki. W murach tarnowskiej uczelni można uczyć się zarówno na studiach licencjackich, inżynierskich jak i magisterskich. Szczegółowe informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie PWSZ w Tarnowie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe