Tarnów. Niespełna roczny chłopiec pozostawiony w Oknie Życia został oddany dobrowolnie. Policja odnalazła jego rodziców

  • 19.07.2021, 12:17
  • Wioletta Zarębska
tarnow-niespelna-roczny-chlopiec-pozostawiony-w-oknie-zycia-zostal-oddany-dobrowolnie-policja-odnalazla-jego-rodzicow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policja ustaliła, kto pozostawił 11-miesięcznego chłopca w tarnowskim Oknie Życia. Taka procedura jest konieczna by upewnić się, że nie doszło do tej sytuacji w wyniku przestępstwa. Przypomnijmy, że maluszek do Okna Życia trafił w piątek około godziny 11.00.

- To jest naszym zadaniem, by sprawdzić, czy taka decyzja została podjęta przez matkę, czy przez rodzinę tego dziecka nie była wynikiem jakiegoś aktu przestępczego. Jeżeli to było dobrowolne – różne są sytuacje – to my mamy tylko wyjaśnić, czy nie było przestępstwa, czy nie było jakiegoś działania osób innych, które zmusiły tę osobę do tego pozostawienia – wyjaśniał asp. sztab. Paweł Klimek, oficer praso wy KMP w Tarnowie.

Wynikiem pracy policji było też ustalenie danych dziecka.

- Zadaniem policjantów było przede wszystkim ustalenie tożsamości i odnalezienie rodziców. Dość szybko się udało ustalić tożsamość, a tym samym i rodziców osoby, która została pozostawiona w oknie życia – dodawał rzecznik prasowy tarnowskich policjantów.

Dodajmy, że to piąty przypadek pozostawienia dziecka w Oknie Życia w Tarnowie. Obecnie sprawą zajmuje się tarnowski MOPS, sąd i ośrodek adopcyjny. Już wiadomo, że 11-miesięczny chłopiec otrzyma nową tożsamość. Taką procedurę przeprowadzi tarnowski sąd. Później dziecko trafi do adopcji.

ZOBACZ TAKŻE: Niespełna roczny chłopiec w Oknie Życia w Tarnowie

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe