20 uszkodzonych dachów i wiele połamanych drzew. Tarnowscy strażacy byli wzywani do około 100 zdarzeń wywołanych nawałnicą, która w niedzielę przeszła nad regionem tarnowskim

  • 19.07.2021, 11:23
  • Wioletta Zarębska
20-uszkodzonych-dachow-i-wiele-polamanych-drzew-tarnowscy-strazacy-byli-wzywani-do-okolo-100-zdarzen-wywolanych-nawalnica-ktora-w-niedziele-przeszla-nad-regionem-tarnowskim.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
20 uszkodzonych dachów, połamane drzewa i zatkane przepusty drogowe to efekt nawałnicy, która przeszła nad regionem tarnowskim w niedzielę w godzinach popołudniowych. Tarnowska straż pożarna w związku z burzą była wzywana do około 100 zdarzeń, a przy usuwaniu jej skutków pracowało około 250 strażaków.

- Akcję rozpoczęliśmy we wczesnych godzinach popołudniowych, około godziny 14.00 i tak mniej więcej do godziny 24.00 nasi ludzie działali – wyjaśniał mł. bryg. Marcin Opioła, rzecznik prasowy komendanta miejskiego PSP w Tarnowie.

Najtrudniejsza sytuacja była w gminie Lisia Góra, w miejscowości Pawęzów z powodu braku prądu potrzebny był agregat dla osoby, która była podłączona pod aparaturę wymagającą zasilania energią elektryczną. Taki sprzęt dostarczyli strażacy. Z kolei nad miejscowością Nowa Jastrząbka powstała superkomórka burzowa i tam żywioł przybrał na sile.

- Superkomórka powstała z tego względu, że mieliśmy bardzo wilgotne i ciepłe powietrze i na zderzeniu dwóch różnych mas powietrza, czyli chłodnego polarno-morskiego z północnego zachodu się przemieszczało to powietrze chłodne i na styku zderzenie tych mas powietrza powstała ta superkomórka i miała właśnie bardzo dobre warunki, energię żeby doprowadzić do takich zniszczeń – wyjaśniał Piotr Żurowski, Łowca Burz.

Do miejscowości Nowa Jastrząbka – oprócz jednostek Państwowej Straży Pożarnej – zadysponowano też druhów z lokalnych OSP z gminy Lisia Góra oraz gminy Tarnów. Efekty nawałnicy odczuli też mieszkańcy Łęgu Tarnowskiego, w którym ulewny deszcz zatkał przepusty drogowe, z kolei na terenie gminy Radłów zalana została piwnica szkoły.

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe