Akademia wawelskiego dziedzictwa

  • 18.07.2021, 09:05
  • Telewizja Małopolska
akademia-wawelskiego-dziedzictwa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W poniedziałek, 12 lipca na Wzgórzu Wawelskim odbyło się podpisanie porozumienia pomiędzy Zamkiem Królewskim na Wawelu, a Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w zakresie prowadzenia działań edukacyjnych dla nauczycieli małopolskich szkół i placówek oświatowych. W wydarzeniu uczestniczyła Marta Malec-Lech z zarządu województwa, prof. dr hab. Andrzej Betlej dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu oraz dr Łukasz Cieślik dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Od października rozpocznie się program przygotowujący nauczycieli do kreatywnego i innowacyjnego wykorzystywania w codziennej praktyce dydaktyczno-wychowawczej zbiorów muzealnych zamku.

Zajęcia kierowane są nie tylko do nauczycieli historii i wychowawców, lecz także do wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby czerpać z dziedzictwa kulturowego i materialnego Wawelu w pracy z uczniami. Program ma na celu przybliżenie nauczycielom wiedzy na temat zabytków przechowywanych w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu oraz doskonalenie umiejętności ich analizy i interpretacji

- powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Zajęcia w trzydziestoosobowych grupach mają formę warsztatów metodycznych i wykładów, podczas których prowadzący będą starać się inspirować uczestników do poszukiwania i tworzenia rozwiązań metodycznych w procesie nauczania, a także motywować do rozwijania pasji w zakresie przybliżania uczniom historii i kultury polskiej przy wykorzystaniu zasobów wawelskich.

W ramach Akademii odbędzie się pięć spotkań w przestrzeniach Zamku Królewskiego na Wawelu, odbywających się w każdą sobotę od godziny 10.00 oraz jedno spotkanie dydaktyczne w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.  W trakcie kursu pojawi się między innymi temat arrasów, skarbca królewskiego, a także konserwacji zabytków.

Termin realizacji: 9 października – 16 grudnia 2021 r.

Zapisy będą odbywać się poprzez wypełnienie formularza elektronicznego, który już wkrótce będzie dostępny na stronie: mcdn.edu.pl

Telewizja Małopolska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe