Pierwsza edycja Święta Łukanowic

  • 17.07.2021, 21:12
  • Daria Kurczab
untitled111.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pierwsza edycja Święta Łukanowic przyciągała tumy mieszkańców. Organizatorami wydarzenia było Regionalne Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Wojnicz oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Łukanowicach, dzięki którym mieszkańcy mogli uczestniczyć w warsztatach wicia wianków.

- Zorganizowaliśmy to Święto, bo od Marszałka Województwa dostaliśmy dofinansowanie. Chcemy, żeby się ludzie integrowali, żeby się bawili, dlatego tutaj liczyłyśmy na to, że to na pewno się uda – mówi Teresa z KGW Łukanowice.

W organizację wydarzenia zaangażowany był Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.

- Widać po ilości osób, że jest bardzo dobrze. Ludzie zresztą potrzebują takich wydarzeń, potrzebują się spotkać, potrzebują porozmawiać, pobawić się, a my wychodzimy naprzeciw właśnie tym oczekiwaniom. Zresztą ta inicjatywa, oprócz tego, że wyszła od Koła Gospodyń Wiejskich, wyszła też od mieszkańców i nic tylko ją kontynuować. Mam nadzieję, że to jest pierwszy, ale na pewno nie ostatnie święto Łukanowic – mówi Paweł Smoleń.

Na mieszkańców czekała wspólna biesiada, konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, a dla najmłodszych dmuchańce oraz animacje. Projekt był współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego. 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe