Tarnów. Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla motocyklistów

  • 17.07.2021, 17:06
  • Daria Kurczab
auto-lex.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego dla przyszłych i obecnych motocyklistów odbyło się w szkole nauki jazdy Auto Lex. Organizatorem oraz pomysłodawcą wydarzenia jest Janusz Nowak.

- Takie szkolenia powinny być organizowane cyklicznie. Mam nadzieję, że z dnia dzisiejszego wiele osób wyniesie dużo korzyści. Ze szkoleń pokazanych dziś, czyli udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej na miejscu wypadku drogowego, jak również zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego, co na przykład grozi za nieudzielenie pomocy, albo za nie stosowanie się do przepisów ruchu drogowego - mówi Janusz Nowak.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego wspiera wydarzenia, gdzie przekazywana jest wiedza na temat bezpieczeństwa na drodze.

- Szkolenie ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego my jako Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego włączyliśmy się wy tą imprezę, która promuje bezpieczeństwo ruchu drogowego. To jest nowość w Tarnowie, bo do tej pory takich szkoleń jeszcze nie było. Teraz jest wykład z policjantem, który przedstawia statystyki. Omawiane są wypadki drogowe, szczególnie w których uczestniczą motocykliści – mówi Paweł Gurgul.

Celem warsztatów było zwiększenie świadomości bezpieczeństwa oraz przygotowanie na sytuację kryzysową, jaką jest wypadek komunikacyjny.

- Wiadomo, że motocyklistów pojawia się coraz więcej na naszych drogach. Ta forma spędzania wolnego czasu, ta pasja, ta turystyka, sport, jest coraz bardziej popularny. Coraz więcej motocyklistów, zwłaszcza w weekendowe dni, wyjeżdża na nasze drogi. Dlatego też ważne jest to, aby podczas takich spotkań uświadamiać motocyklistom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w kontekście bezpieczeństwa własnego. Oraz w kontekście innych uczestników ruchu drogowego – mówi Tomasz Marek.

Szkolenie zostało podzielone na bloki tematyczne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.

- ratownik medyczna szkoliła nas, pokazywała nam, jak umiejętnie zdjąć kask. Każdy mógł sobie przećwiczyć na osobie, która leżała na podłodze. Jak wezwać pomoc, jak sobie zapewnić bezpieczeństwo w miejscu wypadku, żeby samemu nie stać się jeszcze kolejną ofiarą tego wypadku drogowego – mówi Janusz Nowak.

Jak dodaje Janusz Nowak, szkolenia będą odbywały się cyklicznie.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wij
wij 20.07.2021, 02:35
Niech zaczną uczyć i angażować się na placu a nie siedzieć w budzie i na telefonie zanim się zapiszecie na lekcje warto odwiedzić plac to się sami przekonacie

Pozostałe