W Tarnowie powstaną mieszkania dla młodych

  • 13.07.2021, 18:55
  • Gabriela Kudła
w-tarnowie-powstana-mieszkania-dla-mlodych.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Będą kolejne mieszkania w Tarnowie. Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w lutym tego roku rozpoczęło już inwestycję, którą jest budowa budynku mieszkalnego przy ulicy Sportowej. Ponadto w trakcie przygotowania jest realizacja inwestycji, którą jest zespół 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych w rejonie ulicy Jarej. Miasto w celu uzyskania funduszy na cel ma złożyć wniosek o udzielenie kredytu do Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Przy ulicy sportowej tam trwa już budowa budynku mieszkalnego dla 50 lokatorów. 50 mieszkań. Wynajmowanie tego zasobu mieszkaniowego będzie na specjalnych, można powiedzieć nowatorskich zasadach po raz pierwszych w naszym mieście zastosowany w ramach mieszkania na start - mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

- Ten budynek, który jest przedmiotem tego programu jest już w trakcie budowy. Jesteśmy obecnie na etapie stanu zerowego. Planowane zakończenie tej inwestycji przewidujemy na październik 2022 roku. Budynek będzie posiadał 50 mieszkań, w tym częściowo będą dostępne mieszkania z windami, mieszkania 1,2-pokojowe, od 32 do 53 metrów - dodaje Wojciech Daniel, prezes Tarnowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. 

Miasto jeszcze w tym roku planuje uzyskać decyzję pozwolenia na budowę osiedla w rejonie ulicy Jarej oraz przygotować budżet inwestycji.  

- Słoneczny Stok, mamy Słoneczne Wzgórze, nasz zakład aktywności zawodowej, a obok powstanie Słoneczny Stok. 107 mieszkań o dość wysokim standardzie - mówi Roman Ciepiela.

- Gdyby udało się uzyskać pozwolenie na budowę i rozstrzygnąć przetarg, w przyszłym roku być może udałoby się rozpocząć tę inwestycję po sporządzeniu montażu finansowego. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to jest rok 2023, jeżeli będzie wszystko zgodnie z planem - mówi Wojciech Daniel.

Mieszkania mają być oddane na wynajem.

- Głównie będzie to skierowane do osób z zewnątrz, żeby zachęcać młode rodziny, rodziny z dziećmi, młode małżeństwa, osoby do 35 roku, bo taka jest też możliwość, ale także osoby, które zmienią miejsce pracy, zamieszkają w Tarnowie albo ewentualnie będą podejmować naukę i będą chciały się osiedlić u nas w mieście. Oczywiście też odprowadzać składki i żyć i tutaj lokować swoje życie - mówi Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa.

Obecna miesięczna  stawka czynszu za wynajem mieszkania przy ulicy Sportowej wynosi 12 zł 50 groszy za metr kwadratowy 

- Do tego trzeba doliczyć 4 złote 50 groszy, bo w tamtym roku tyle wynosiły koszty dostawy odbiory mediów, więc około 17,50 złotych średnio licząc za metr kwadratowy i przy 50-sięcio metrowych mieszkaniach łatwo obliczyć, że to jest około 780 złotych - mówi Wojciech Daniel.

Przypomnijmy, że w 2015 r. Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło budowę  zespołu trzech budynków mieszkalnych przy ul. Sportowej w Tarnowie. Dwa z nich - łącznie 98 mieszkań - zostały oddane do użytkowania w 2017 i 2020 r.  
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe