Minister Michał Wójcik w regionie tarnowskim. O rolnictwie i potrzebach lokalnych samorządów rozmawiano w Wierzchosławicach

  • 12.07.2021, 17:56
  • Wioletta Zarębska
minister-michal-wojcik-w-regionie-tarnowskim-o-rolnictwie-i-potrzebach-lokalnych-samorzadow-rozmawiano-w-wierzchoslawicach.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Minister Michał Wójcik odwiedził region tarnowski i proszowicki. W trakcie swojej wizyty spotkał się z samorządowcami i rozmawiał ze społecznością lokalną. W Wierzchosławicach przed budynkiem Domu Ludowego mówił o założeniach Polskiego Ładu dla rolników.

- Jako Solidarna Polska przygotowujemy jeden z projektów, ważny projekt dotyczący możliwości tworzenia umów zabezpieczających realizację kontraktów pomiędzy dostawcami produktów rolnych i odbiorcami ich, zwłaszcza tymi dużymi. Chodzi o to, żeby wszystko odbywało się zgodnie z ideą sprawiedliwości. Czyli jeżeli ktoś wytworzy jakiś produkt rolny i go dostarczy to musi otrzymać należytą zapłatę – mówił minister Michał Wójcik z Solidarnej Polski.

- Do tej pory niestety nie zawsze tak było. Czasem cały rok ciężkiej pracy rolnika spotykał się z niewypłaceniem pieniędzy przez firmy pośredniczące. W sytuacji wolnego rynku pojawiło się wiele firm, które zaczęło wyłudzać pieniądze od rolników poprzez zakup, poprzez kontraktacje a później sytuacja wygadała tak, że rolnicy nigdy nie zobaczyli tych pieniędzy – dodawał Norbert Kaczmarczyk, poseł Solidarnej Polski.

Wizyta ministra w regionie to też czas rozmów o lokalnych potrzebach.

- Bardzo się cieszę, że znaleźliście państwo czas, aby właśnie tutaj wygłosić te słowa i przyjechać do zawsze gościnnych Wierzchosławic. Dzisiejsze spotkanie oprócz możliwości pokazania historii Wierzchosławic, będzie dla mnie również możliwością porozmawiania z panem ministrem, z panami posłami na temat potrzeb, problemów gminy Wierzchosławice. Myślę, że to przyczyni się do rozwoju naszej małej ojczyzny – mówił Andrzej Mróz, wójt gminy Wierzchosławice.

- Przedstawiciele rządu desygnowani przez Solidarną Polskę przyjeżdżają do naszego okręgu, uzyskują informację o potrzebach, oczekiwaniach jednostek samorządu terytorialnego. My jako posłowie jesteśmy takimi listonoszami, doręczycielami tych wszystkich uwag, sugestii, oczekiwań. Można powiedzieć takimi komórkami receptorowymi, które przekazują informację do bazy-matki – wyjaśniał poseł Piotr Sak.

To już kolejna wizyta ministrów reprezentujących Solidarną Polskę w naszym regionie. W niedawnym czasie w Tarnowie oraz niedalekich powiatach gościli przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości: Marcin Romanowski i Michał Woś.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe